Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3.01.2021 r.

“Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało” (Ps 147)

Dziś na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, zamiast kazania, a po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu w środę wspominamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli, w tym dniu niedzielny porządek Mszy św. i błogosławienie kredy i kadzidła. Również tego dnia na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych naszej parafii będzie można zobaczyć krótki film nagrany przez parafialnych Kolędników Misyjnych i dowiedzieć się jak wesprzeć misje, korzystając z Internetu. Zaś w niedzielę 10. stycznia po Mszach św. będzie można składać na ten cel ofiary w tradycyjny sposób, do koszyczków.

W czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny i Godzina Święta o 1730.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Ze względu na polską tradycję w tej radości bożonarodzeniowej trwamy do 2.II.

Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. w zakrystii będą czekały niespodzianki dla dzieci, które przesłały na adres mailowy parafii wykonane prace ze swego uczestnictwa w tegorocznych roratach on-line. Prace można podziwiać w zakładce Aktualności.

Z okazji, trwającego do 8.XII. 2021 r., Roku Jubileuszowego na cześć św. Józefa, patrona Kościoła Katolickiego, ogłoszonego przez papieża Franciszka, Ojciec Święty udziela, pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia sakramentalna, modlitwa zgodnie z intencjami Ojca św.) daru możliwości zyskiwania specjalnych odpustów (cząstkowych i zupełnych) dla zagrożonych chorobą, w podeszłym wieku czy nie mogących wyjść z domu, ale zrywających z upodobaniem w grzechach (przez odmówienie aktu pobożności na cześć św. Józefa, ofiarowanie swojego cierpienia niedogodności życia).

Dziękujemy za złożone ofiary na katolickie uczelnie (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski (2423 zł) i wsparcia katolików za naszą wschodnią granicą (1676 zł), a także za ofiarę złożoną podczas pasterki przeznaczoną na Fundusz Obrony Życia SOS (595 zł). Pragniemy także poinformować, że składane za kadzidełka ofiary (520 zł) zostały przesłane na konto Fundacji O. Pio.

Parafialna grupa Caritas dziękuje wszystkim, którzy złożyli ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących.

W najnowszym miesięczniku WPiS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka) ciekawe wspomnienia jednego z najlepszych przewodników po Ziemi Świętej, księdza prof. Waldemara Chrostowskiego, z czasów jego pierwszego pobytu w Izraelu i studiowania w Jerozolimie, a także o środowisku artystycznym (teatr, film, kino), które chętnie fotografowało się z Janem Pawłem II, a potem odwróciło się plecami do największego z rodu Polaka.

Parafianom z ul. Dębowej 5, 7 B, 12, 13 dziękujemy za troskę o czystość tego świętego dla nas miejsca, kaplicy i ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Dębowej 8, 14, 15.

Dziękujemy parafianom z ul. Na Markus 5 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Na Markus 4.