Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

11.04.2021 r.

“Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” (Ps 118)

Dziś II Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Biała i Święto Bożego Miłosierdzia, dzień wielkich łask. Na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Choć człowiek nie naje się samym patrzeniem, to jednak samo wpatrywanie się zmysłem wzroku w Najświętszy Sakrament też może być sycące (jeśli ktoś z jakichś racji nie może przystąpić do komunii św.). Może właśnie dlatego warto w takich sytuacjach więcej czasu poświęcać na osobistą adorację – odkryć jej życiodajny sens w życiu swoim i swoich najbliższych.

Dziś popołudniu o godz. 1600 wspólne uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i koronka do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek o godz. 1630 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. VIII, a po Mszy św., z ich rodzicami (pod wiatą).

W czwartek parafialna grupa Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, o godz. 1730. Jednocześnie dziękujemy za złożone do skrzynki Caritas ofiary (950 zł), dzięki którym zostały przygotowane paczki świąteczne dla rodzin z naszej parafii.

W najbliższy III piątek miesiąca koronka do Bożego Miłosierdzia, przed Mszą św. wieczorną, o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele kolejny raz Tydzień Biblijny – narodowe czytanie Pisma Świętego – Ewangelii Św. Marka. Uroczysta celebracja transmitowana przez TVP 1 o godz. 700, z krakowskich Łagiewnik, będzie towarzyszyła także transmitowanej Mszy św. z Jasnej Góry o godz. 930 o godz. 1100.

Po raz pierwszy, 18. kwietnia, zostanie zorganizowana w internecie premiera ważnego dokumentalnego filmu „Wyrok na niewinnych” – rzeź niewiniątek to historia najgłośniejszego w dziejach, i brzemiennego w skutkach, dramatu sądowego odsłaniającego kulisy manipulacji i zakłamania, wtedy i dziś, ruchów aborcyjnych, które doprowadziły do legalizacji aborcji. Film będzie można zobaczyć, tylko dorośli i dorastająca młodzież, w internetowym kinie pod adresem: www.Rafaelkino.pl. Regularna cena dostępu wynosi 19.90 zł, ale dla parafii istnieje możliwość zamówienia upominkowych zaproszeń, w cenie 4 zł, przy zamówieniu minimum 40 szt. Po wyczerpaniu upominkowych zaproszeń będzie jeszcze możliwość nabycia voucherów z 50% zniżką, czyli w cenie 10 zł.

Dziś pilotażowe, dla pierwszych 20 rodzin – darmowe zaproszenia są do odebrania po Mszy św., w zakrystii (jedno zaproszenie na jeden dom rodzinny, jeżeli możemy wspólnie obejrzeć film).

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym”, do którego dołączono „ankietę czytelników”, do wypełnienia, oraz obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca, przeczytamy m.in. wywiad z nawróconym niemieckim dziennikarzem i pisarzem Peterem Seewaldem, autorem najnowszej biografii emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Parafianom z ul. Ogrodowej 1, 3, 5 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Ogrodowej 6, 8, 12, 16.

Dziękujemy parafianom z ul. St. Kmity 12 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. St. Kmity 10.