I niedziela Adwentu

27.11.2022 r.

„Idźmy z radością na spotkanie Pana” Ps (122)

– w środę święto Andrzeja apostoła, imieniny naszego p. Andrzeja organisty, któremu składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Bożej Opatrzności,
– w sobotę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, po południu nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem o godz. 1730 i Msza św. wieczorna z udziałem dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców.

W najbliższy czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 1730, a w piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, których będziemy odwiedzać także przy okazji świątecznej spowiedzi św. Po południu okazja do spowiedzi św. i komunii pierwszopiątkowej; w Szczyglicach od godz. 1615 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1700 do 1800 i Msza św. roratnia.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach roratnich (także dzieci) od poniedziałku do piątku, o godz.1800, z lampionami.

Po dwuletniej przerwie przed ołtarzem pojawiło się ponownie „drzewko szczęścia”, czyli pomocy bardziej potrzebującym. Zachęcamy do zabierania serduszek i przygotowania paczek. Dodatkowo, jak w ostatnich dwóch latach okresu pandemii, można na ten cel również składać ofiary do skrzynki Caritas na końcu kaplicy.

Przygotowane paczki prosimy składać do soboty 17. grudnia, będą one dostarczone do rodzin w niedzielę 18. grudnia 2022 r.

Na końcu kaplicy dostępne są ulotki Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”, a także dotyczące Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęconego pomocy chrześcijanom na Ukrainie ofiarami, które będą zbierane po Mszach św. w II niedzielę Adwentu.

Dla tych. Którzy chcą, mogą i lubią pomagać innym na tablicy ogłoszeń przy wyjeździe z parkingu znajduje się bardzo konkretna forma pomocy dla wojskowych i rodzin z Chersonia na Ukrainie organizowana, do 10. grudnia, przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Płaszowie, przy ul. Saskiej 2.

Także na końcu kaplicy znajduje się, w formie pisemnej, propozycja zmienionej formy tegorocznej wizyty duszpasterskiej zwanej potocznie kolędą (w wersji elektronicznej dostępna jest poniżej).

Wnioski dotyczące preferencyjnego zakupu węgla kamiennego w naszej gminie są dostępne przy wyjściu z naszej kaplicy, na bocznej ściance. Wypełnione należy składać w Urzędzie Gminy Zabierzów do 31. grudnia. Będzie można zakupić 1.5 tony węgla i od 1. stycznia do 30. kwietnia 2023 r. także 1.5 tony, za 1765 zł za tonę brutto.

Operatorem sprzedaży węgla dla mieszkańców gminy Zabierzów jest Bukowski skład opału F.H. ul. Kolejowa 38, zaś dodatkowe koszty dotyczące transportu węgla do klienta, bądź inne usługi, płatne są u operatora.

W „Gościu Niedzielnym”, z kalendarzowym dodatkiem na Nowy Rok 2023, przeczytamy wśród wielu ciekawych artykułów wspomnienie rocznicy głodu na Ukrainie zaplanowanego przez rosyjskiego dyktatora, Stalina. Jest także miesięcznik dla najmłodszych dzieci „Staś”, a w nim o grudniowych adwentowo-bożonarodzeniowych opowiadaniach i zgadywankach; dostępne są także kolejne numery L’Osservatore Romano.

Parafianom z ul. Radziwiłłów 22, 24 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Radziwiłłów 35, 38, 42.

Dziękujemy także parafianom z ul. Sportowej 18 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 11.