I niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 1600, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1600 dla dzieci, z komunią św., i dla dorosłych o godz. 1730. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek wspominamy święto katedry św. Piotra apostoła.

W przyszłą, II niedzielę Wielkiego Postu przypada tradycyjnie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu po Mszach św. będzie zbierana ofiara wsparcia misyjnych projektów, poprzez dzieło pomocy „Ad gentes”.

Także w przyszłą niedzielę, po nabożeństwie Gorzkich Żali, w kaplicy spotkanie z ośmioklasistami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

W dzisiejszą niedzielę i przez kolejne cztery, do 21. marca włącznie, prowadzone będą, przez księży wykładowców Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, parafialne rekolekcje wielkopostne na temat fundamentów naszej wiary. Rozpoczął je dzisiaj ksiądz Damian Wąsek rozważaniami na temat modlitwy, a tak właściwie to on, od strony logistycznej zorganizował te rekolekcje i zaprosił poszczególnych prelegentów, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Za tydzień ksiądz Szymon Drzyżdżyk, kierownik Katedry Sakramentologii, przybliży nam temat sakramentów świętych. Pamiętajmy o modlitewnym wspieraniu księży prowadzących u nas rekolekcje, a także całej naszej parafii i parafian, aby nie zlekceważyli Bożego daru szczególnej łaski i czasu. Oby Pan Bóg, Który pozwolił je rozpocząć, jeśli taka Jego wola, pozwolił także je kontynuować i dokończyć.

W imieniu Stowarzyszenia Kuźnia zapraszamy na pierwsze z cyklu wielkopostnych spotkań środowych. Naszym gościem będzie Tomasz Terlikowski, który na starcie Wielkiego Postu opowie o przebaczeniu i Bożym Miłosierdziu. “I odpuść nam nasze winy, tak jak my odpuszczamy”. Środa, 24 lutego, godzina 1800. Link na stronie internetowej parafii.

W „Gościu Niedzielnym” o katechezie w czasach pandemii i nieco zdezaktualizowanym obrazie pasterza, za którym idą owce..; w miesięczniku „Mały Gość” na marzec, pośród ciekawych sportowych, technicznych i przyrodniczych tematów, także poważny o tym, jak dobrze się spowiadać (wywiady ze znanymi spowiednikami); w marcowym miesięczniku „Staś” oprócz przybliżenia sylwetki św. Józefa, oblubieńca NMP, przeczytamy o dniu świętości życia i zwiastunach przedwiośnia; jest także L’osservatore Romano.

W tym tygodniu za troskę o czystość naszej kaplicy dziękujemy tylko jednej rodzinie (z ul. Pod lasem 5), spośród wielu mieszkających na tej ulicy! Przy ulicy Pod lasem mieszka kilka młodych rodzin, które choć w czasie wizyt duszpasterskich identyfikują się z naszą parafią, to jednak niekoniecznie, gdy chodzi o naszą kaplicę. Szkoda. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Pod lasem 11, 12.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 13 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Sportowej 11.