I niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

„Zmiłuj się, Panie, bo jesteśmy grzeszni” Ps (51)

Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600, zaś Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1730. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

W najbliższym tygodniu, w sobotę, wspominamy święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą I niedzielę miesiąca zamiast kazania chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższy czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 1730.

W piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami świętymi (prosimy chorych zgłaszać do czwartku, do pani Wandy albo do pani Marii). Po południu okazja do spowiedzi świętej i komunii pierwszopiątkowej, w Szczyglicach od godz. 1545 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1630 do 1730 i Droga Krzyżowa.

W przyszłą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 1730 z różańcem w intencji Ojczyzny i Narodu.

W trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu (III, IV i V) będziemy przeżywali parafialne rekolekcje, które głosić będą księża: Szymon Drzyżdżyk, prof. UP JP II; Marek Gilski, prof. UP JP II i Albert Mączka, doktor teologii i filozofii. Zaś spowiedź świąteczna jest planowana na wtorek w Wielkim Tygodniu.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę po Mszach św. dodatkową ofiarę jako wsparcie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii (5 000 zł).

W prasie katolickiej dostępny jest m.in. z „Gość Niedzielny”, z którym  przeżyjemy Wieki Post z uczynkami miłosierdzia co do duszy, znajdziemy też kod QR do rozważań Drogi Krzyżowej inspirowanych tymi uczynkami. W poniższym „ikonce” znajduje się link do materiału.

Parafianom z ul. Szkolnej 90, 92, 100 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Szkolnej 98 , 102, 102 A.

Dziękujemy także parafianom z ul. Kwiatowej 25 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 11.