II niedziela Wielkiego Postu

5.03.2023 r.

„Okaż swą łaskę ufającym Tobie” Ps (33)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1600, a w piątek na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 1730 i Mszę św. wieczorną.

W najbliższą, III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii cykl trzech kolejnych niedziel z rekolekcyjnymi naukami. Pierwszą naukę wygłosi ksiądz Szymon Drzyżdżyk, profesor UP JP II. Ponieważ już odeszliśmy od dotychczasowych stanowych nauk rekolekcyjnych (nie ma osobnych nauk dla dzieci i młodzieży) więc zapraszamy w wymienione niedziele wszystkich razem, najlepiej rodzinami. Życzymy udanych, głębokich przemyśleń i refleksji.

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. VIII jutro, w poniedziałek o godz. 1900 w kaplicy.

W imieniu pani Magdy Puskarz i jej najbliższej rodziny gorąco dziękujemy wszystkim, którzy po tym tragicznym w skutkach wypadku, który dotknął nie tylko ją, okazali jej wieloraką pomoc i wsparcie duchowe i materialne i nadal starają się to czynić wspierając jej konieczną, kosztowna rehabilitację.

Komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie ostrzega przed uaktywnieniem się na terenie naszej gminy oszustów wyłudzających, zwłaszcza od starszych osób, pieniądze. Apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Wszelkie próby wyłudzenia pieniędzy należy zgłaszać dzwoniąc na nr 112.

Tematem „Gościa Niedzielnego” jest sprawa wyjaśnienia, czy życiowe problemy to kara za grzechy?

Parafianom z ul. Szkolnej 98 , 102, 102 A dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Krakowskiej 11, 25, 39.

Dziękujemy także parafianom z ul. Kwiatowej 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Ogrodowej 8.

Zapowiedzi przedślubne 2/2023

Rafał Kurbiel i Maria Gajda zam. w Szczyglicach