III niedziela wielkanocna

18.04.2021 r.

Wznieś ponad nami światłość Twoją, Panie(Ps 4)

Dziś rozpoczyna się w Kościele 13. Tydzień Biblijny – narodowe Czytanie Pisma Świętego (tym razem Ewangelii św. Marka).

Także od dziś można w internetowym kinie zobaczyć premierę nowego filmu p.t. „Wyrok na niewinnych” (www.rafaelkino.pl). Wcześniej trzeba wykupić wirtualny bilet, który tydzień temu rozdawaliśmy w parafii po Mszach św. za darmo!

W czwartek o godz. 1630 zebranie służby liturgicznej ołtarza, w kaplicy.

W najbliższy piątek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika. W tym dniu po południu od godz. 1630 do 1700 okazja do spowiedzi św. przed bierzmowaniem, dla kandydatów i ich rodziców.

W przyszłą sobotę o godz. 1200 Msza św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, sprawowana przez księdza biskupa Roberta Chrząszcza. Pamiętajmy o przestrzeganiu obostrzeń sanepidu, nie tylko w naszej kaplicy, ale też skoro niektórzy powrócili do aktywności publicznej, nie rezygnujmy z niedzielnej Mszy św. i pokarmu dla duszy.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziękujemy wszystkim wspierającym nasza parafię duchowo, ale i materialnie, co pozwala nam nie tylko kontynuować prace wykończeniowe w kościele, ale też przystąpić do spłaty wykonawcy za prace wykonane już w tym roku (ogrzewanie kościoła i podziemia kościoła). Chcielibyśmy, jeżeli możliwości finansowe na to pozwolą, w dalszym etapie wykonać schody przed kościołem i w stronę Balic, drzwi wejściowe do kościoła, i wykorytować wokół kościoła teren pod podbudowę, a w przyszłości kostkę chodnikową.

Główna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie, uwzględniła argumentację społecznych protestów mieszkańców w sprawie budowy nowego pasa startowego i uchyliła wcześniejszą decyzję kieleckiej Rejonowej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W „Gościu Niedzielnym”, na przedostatniej stronie, przeczytamy m.in. o sprawie ważnej dla czcicieli Bożego Miłosierdzia, w felietonie pani Ewy Czaczkowskiej.

Parafianom z ul. Ogrodowej 6, 8, 12, 16 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wiśniowej 2, 3, 4.

Dziękujemy parafianom z ul. St. Kmity 10 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. St. Kmity 8.