III niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023 r.

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.” Ps (95)

W dzisiejszą niedzielą, i w dwie kolejne, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcyjne wielkopostne refleksje. Dziękujemy ks. prof. Markowi Gilskiemu za wygłoszenie pierwszej nauki na temat wielkopostnej jałmużny. W następną niedzielę, tzw. Laetare, ks. prof. Szymon Drzyżdżyk podejmie refleksję dotyczącą modlitwy, kolejnego warunku dobrego przeżywania wielkopostnej drogi nawrócenia.

Zapraszamy jeszcze dziś na popołudniowe nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600, a w piątek na koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 1715 i Drogę Krzyżową o godz. 1730. Po Mszy św. wieczornej z racji III piątku miesiąca modlitewne spotkanie z sympatykami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Dziękuję dwóm rodzinom za sfinansowanie zakupu maszyn sprzątających do kościoła. Także paniom z Apostolstwa Modlitwy i Wspólnoty św. Klaudiusza ze Szczyglic za ufundowanie i ofiarowanie obrazu Świętej Rodziny do nowego kościoła, który tymczasowo będzie nam przypominał świętych patronów naszej parafii i modlitewnie towarzyszył aż do pełnego wykończenia kościoła.

Dziękuję panu sołtysowi Burowa i pani Marcie za bezinteresowne udostępnienie, po raz kolejny, domu wiejskiego na spotkanie par prowadzących Domowy Kościół naszego XIV rejonu.

W najbliższy czwartek próba liturgiczna dla kandydatów przed bierzmowaniem, z kl. VIII A i B, o godz. 1630 w kaplicy. Natomiast o godz. 1730 parafialny zespół Caritas zaprasza na wspólną modlitwę różańcową.

Planujemy „wejść” do naszego kościoła zaraz po świętach wielkanocnych; kontynuowane są prace dotyczące wyposażenia zakrystii i montaż podstawy pod tabernakulum. W drugiej połowie marca firma sprzątająca rozpocznie w kościele dwudniowe prace. Po wejściu do kościoła będą kontynuowane, na miarę naszych możliwości, prace dotyczące II etapu pełnego odbioru kościoła. Mamy na to określony, 3. letni okres czasu (rozbiórka wiat, tynkowanie kościoła, zbiornik wody z parkingu). Dziękujemy wam wszystkim, którzy staracie się swoimi ofiarami wspierać prowadzone prace.

Do nabycia są poświęcone wielkanocne Caritasowe baranki. Minimalna ofiara to 10 zł.

W związku ze zbliżającym się Dniem Świętości Życia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w sobotę 25. marca, zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji poczętych, a jeszcze nienarodzonych dzieci. Można to na przykład uczynić przez przemyślane podjęcie duchowej adopcji, przez osoby dorosłe, wypełniając deklarację dostępną przy wyjściu z kaplicy. Deklaracje będzie można złożyć do koszyczka przed Mszą św. wieczorną 25. marca.

Zachęcamy wiernych do korzystania i wspierania katolickiego portalu „opoka” służącego Kościołowi i katolikom (www.opoka.org.pl).

Zachęcamy, aby wesprzeć bardziej potrzebujących parafian, zabierając ze Świątecznego Drzewka Pomocy jajeczka i przygotowując paczkę. Dodatkowo, jak w ostatnich latach okresu pandemii, na ten cel można również składać datki do skrzynki Caritas na końcu kaplicy. Przygotowane paczki lub datki prosimy składać do soboty 1 kwietnia. Paczki będą dostarczone do rodzin potrzebujących w Niedzielę Palmową – 2 kwietnia 2023 r.

W duchu wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, a wcześniej kardynała Wojtyły, za Jego Bożą posługę w naszej archidiecezji krakowskiej oraz w całym Kościele polskim i powszechnym na świecie, jako ziemskiego wikariusza Pana Jezusa, zapraszamy wiernych w rocznicę jego śmierci 2.IV o godz. 2000 pod Okno Papieskie na Franciszkańskiej. Dajmy w ten sposób wyraz naszej wdzięczności, pamięci, szacunku i przywiązania do Jego osoby, dzięki której zaistniało tak wiele odkrytego i nieodkrytego dobra, z którego korzystają pokolenia nie tylko Polaków.

W „Gościu Niedzielnym” , w dziale Kościół, przeczytamy m.in. czy w zalewie hejtu i krytyki nie umknęło nam to, że mamy ogromną łaskę życia w czasach…

Parafianom z ul. Krakowskiej 11, 25, 39 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Krakowska 43, 62, 168, 172.

Dziękujemy także parafianom z ul. Ogrodowej 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Ogrodowej 6.