III niedziela zwykła

22.01.2023 r.

„Pan moim światłem i zbawieniem moim” Ps (27)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek św.  Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła,
-w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
-w czwartek ś.ś. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
-w sobotę św. Tomasza z Akwinu, prezbitera.

W sobotę przed południem katecheza przed bierzmowaniem:
kl. VI o godz. 900; kl. VII o godz. 930; kl. VIII A i B o godz. 1000;

Także w tym dniu Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtys i Rada Sołecka Szczyglic zapraszają mieszkańców Szczyglic do domu wiejskiego na wspólne kolędowanie o godz. 1800.

W dniu dzisiejszym zachęcamy do udziału w kolędowaniu charytatywnym dla druhny Magdy, które odbędzie się w naszej szkole w Balicach o godz. 1500. Dochód z kolędowania przeznaczony zostanie na rehabilitację druhny Magdy (wsparcia można także udzielić wpłacając na konto siepomaga.pl (pomoc Magdzie).

Dziękujemy pewnej rodzinie ze Szczyglic za złożoną ofiarę na tabernakulum.

Zakończyliśmy, trwające od I niedzieli Adwentu, przyjmowanie zaproszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Po ustaleniu terminów dodatkowej kolędy jej harmonogram będzie dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Natomiast kolęda z najbliższego poniedziałku (23.01) na ulicach Do Cegielni, Na Markus, Kasztanowej i Celakówny zostanie przeniesiona na inny termin, a na ulicy Długiej rozpocznie się o godz. 1500. Ewentualne zmiany dotyczące kolędy w piątek 27.01 zostaną umieszczone w zakładce z planem kolędy. Zainteresowanych prosimy o śledzenie informacji.

W prasie katolickiej przeczytamy m.in. w tygodniku „Gość Niedzielny” o przygotowaniu okopowych świec dla walczących żołnierzy na Ukrainie, które dają nie tylko światło i ciepło; w miesięczniku dla starszych dzieci „Mały Gość”, oprócz obrazka z modlitwą za babcię i dziadka, o ratownikach na czterech łapach, którzy w kilka minut potrafią odkopać zasypanego śniegiem człowieka. Jest także L’Osservatore Romano i kolorowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś” (z konkursami, kolorowankami i planszą na Wielki Post).

Parafianom z Os. Parkowego 5, 6, 21 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Os. Parkowego 12, 14, 15, 18.

Dziękujemy także parafianom z ul. Bażanciej 2 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Jurajskiej 2B.