IV Niedziela Wielkanocna 2023 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocna

30.04.2023 r.

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” Ps (23)

Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej.

Także dziś, po Mszach św., zbierana jest przez uczniów naszej szkoły ofiara wsparcia hospicjum św. Łazarza.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła, święto narodowej flagi. Wywieśmy na swoich domach flagi na cały miesiąc maj.
– w środę uroczystość NMP Królowej Polski, nie jest to święto obowiązkowe – Msze św. odprawiane będą o godz. 730 i o godz. 1800,
– w czwartek św. Floriana męczennika, a zarazem jest to I czwartek miesiąca, o godz. 1730 nabożeństwo do Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa,
– w piątek. Św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera; przed południem odwiedziny chorych z sakramentami świętymi, a po południu okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej (o 1545 w Szczyglicach i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od 1630 do 1730 i nabożeństwo majowe).

Prosimy rodziców dzieci przystępujących do I komunii św., aby w I piątek skorzystali za sakramentu spowiedzi.
– w sobotę święto ś.ś. apostołów Filipa i Jakuba, a o godz. 900 nabożeństwo pokutne dla dzieci przystępujących do I. Komunii św., a po nim pierwsza spowiedź dzieci.  
Po południu nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem o godz. 1730.

W przyszłą I niedzielę miesiąca chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 1300 Msza św. dla dzieci przystępujących do I. komunii św. i ich rodziców.

Udało się zainstalować na parkingu zbiornik na „deszczówkę” i połączyć go z zakończonym liniowym odwodnieniem. Wykonane były też prace punktowego uszczelnienia dachu kościoła i domu parafialnego oraz regulacja wszystkich zewnętrznych drzwi kościoła.

Bardzo dziękujemy za materialne wspieranie tych prac oraz tym wszystkim, którzy pamiętali dziś, o składanej w ostatnią niedzielę miesiąca, ofierze na sprzątanie kościoła i kwiaty do kościoła. Chcielibyśmy wykonać dalsze, choć kosztowne, prace związane z nowymi tablicami ogłoszeniowymi i wewnątrz i na zewnątrz kościoła („ofiarodawców”, liturgiczna, powszednia). Ale najpierw trzeba spłacić wykonanie mebli do zakrystii, firmę brukarską i prace dachowe.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” gdzie m.in. na przedostatniej stronie pani Ewa Czaczkowska, felietonistka, dzieli się ciekawą informacją, że na przekór  statystykom o spadku wierzących i praktykujących, zwłaszcza wśród młodych, liczba zapisanych na Światowe Dni Młodzieży przerosła organizatorów i obserwatorów tej formy spotkań religijnych; są także do nabycia Wiadomości Misyjne Księży Misjonarzy. Dziękujemy parafianom z ul. Kmity 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kmity 12.