IV niedziela wielkanocna

25.04.2021 r.

“Kamień wzgardzony stał się fundamentem” (Ps 118)

Dziś IV Niedziela Wielkanocna, Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

W najbliższy czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy (nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika).
W piątek rozpoczęcie nabożeństw majowych odprawianych w tygodniu o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600.
W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci przystępujących do I komunii św. i ich rodziców. Po południu o godz. 1730 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, z różańcem.
Także w sobotę spotkanie z kandydatami do bierzmowania: kl. 6 A o godz. 1030, kl. 6 B o godz. 1100; kl. 7 A o godz. 1130; kl. 7 B o godz. 1200.

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu zamiast kazania oraz dodatkowa Msza św. o godz. 1300 dla dzieci przystępujących do I komunii św.; z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach, skierowało swą ofertę dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych, przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć nauki w innym dobrym liceum. Zapraszają na dzień otwarty on-line, 8. maja o godz. 10.00. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Rekrutacja”.

Dziękujemy rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania za dar ołtarza na budowę kościoła i pomoc w organizacji wczorajszej uroczystości.

 W „Gościu Niedzielnym”, na przedostatniej stronie, ciekawy felieton historyka p. Marka Jurka, a w majowym miesięczniku dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem wizerunku św. Józefa, zobaczymy zdjęcia i przeczytamy o akcji ratunkowej w ściąganiu z mielizny w Kanale Sueskim kolosa kontenerowca.

Parafianom z ul. Wiśniowej 2, 3, 4 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wrzosowej 2, 3, 7.

Dziękujemy parafianom z ul. St. Kmity 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 29.