IV niedziela Wielkiego Postu Laetare

19.03.2023 r.

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” Ps (23)

 IV Niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare – radości z okazji zbliżającej się pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy ks. Profesorowi Szymonowi Drzyżdżykowi za wygłoszenie rekolekcyjnej nauki na temat modlitwy. Za tydzień ostatnia nauka rekolekcyjna, ks. Albert Mączka podejmie rozważania na temat postu.

Jeszcze dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1600, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 1730. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także wszystkie dzieci.

W najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wspominamy uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

W czwartek  o godz. 1630 w kaplicy próba przed bierzmowaniem dla kandydatów z kl. VIII, a w sobotę spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania z kl. VI o godz. 900, z kl. VII o godz. 930, a z kl. VIII A i B o godz. 1000, w kaplicy.

W sobotę Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Przed Mszą św. wieczorną będzie można złożyć do koszyczka przed ołtarzem deklaracje modlitewnego podjęcia i przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasie Mszy św., po Ewangelii, będzie można wspólnie powtórzyć tekst zobowiązania.

W przyszłą niedzielę zostaną zasłonięte krzyże, które uroczyście odsłonimy w czasie Wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej. Zachęcamy aby Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Ponieważ w kwietniu pierwszy piątek przypada w Wielki Piątek, nie będzie w tym dniu pierwszopiątkowej spowiedzi (tylko Komunia św.). Dlatego okazja do spowiedzi będzie w Wielki Wtorek (4.04.) po południu od godz. 1600 do 1800 z przerwą na Mszę św. o godz. 1800 i ciąg dalszy od 1830 do 1900. Postarajmy się zaplanować sobie czas na przygotowanie się i skorzystanie z sakramentu pojednania.

W Niedzielę Palmową 2. IV. w 18.rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II, wspólnoty żywego, nieustającego różańca w naszej parafii zapraszają o godz. 15.00 na wspólną modlitwę różańcową. Będziemy dziękować Bogu, przez Matkę Bożą Fatimską, za błogosławiony pontyfikat papieża Polaka dla Polski i świata, a jednocześnie przepraszać Boga za publiczne niszczenie fałszywymi oskarżeniami dobrego imienia papieża Polaka, najważniejszego ambasadora sprawy polskiej na świecie, i to w Jego ukochanej Ojczyźnie! To rzecz bez precedensu! 
– Niech ta nasza wspólna modlitwa będzie okazją do przerwania stanu milczącej większości i dawania świadectwa wiary i wierności prawdzie oraz uproszeniem dla Polski i Polaków opamiętania się, póki nie jest za późno…

Parafia Mydlniki zaprasza na całonocną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Czernej, która rozpocznie się Mszą św. w kościele w piątek 31. III o godz. 2100. Szczegóły na plakacie i stronie  internetowej www.edk.org.pl

W II Niedzielę Wielkanocną 16. IV , Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszach św. zbierana będzie dobrowolna ofiara wsparcia maleńkiej Zosi Pająk mieszkającej w naszej diecezji w gminie Skawinki, dotkniętej chorobą, wymagającej bardzo kosztownej genowej terapii. Jest to wyścig z czasem, gdyż wspomnianą terapię genową można skutecznie podać do wagi dziecka 13.5 kg, a Zosia waży już 10 kg. Ta pomoc jest naprawdę na wagę życia, w Polsce brak możliwości refundacji tej kosztownej terapii. Kto może, niech na miarę swoich możliwości i wrażliwości, dołączy do grona tysięcy hojnych aniołów.

Na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z propozycją wrześniowej pielgrzymki do Rumunii organizowanej przy współudziale księdza Damiana (dla naszych parafian 20 miejsc). 

Także na stronie parafii można przeczytać list Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę wystosowany w związku z próbą zamachu na dobre imię papieża Polaka.

Są jeszcze do nabycia świece, tzw. paschaliki na obchody Liturgii Wigilii Paschalnej.

Zachęcamy, zwłaszcza dzieci, do wykonywania własnoręcznie palm na Niedzielę Palmową

W „Gościu Niedzielnym” w felietonie Franciszka Kucharczaka przeczytamy, że nie ucieka się OD prawdy, ale DO prawdy, zaś w kwietniowym miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” dla starszych dzieci, o bohaterze na deskorolce, który ratując życie innych ludzi podczas terrorystycznego ataku w Londynie, sam zginął od pchnięcia nożem.

W przyszłą niedzielę dostępny będzie specjalny numer „Gościa Extra”, w specjalnej cenie, poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.

Parafianom z ul. Krakowskiej 43 i 172 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z  Burowa 1, 2, 3.

Dziękujemy także parafianom z ul. Ogrodowej 6 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 3 B.