Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020 r.

“Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” (Ps 23)

Dziś po Mszy św. o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Bożemu.

W najbliższym tygodniu, we wtorek, wspominamy ś.ś. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą, pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele oraz omadlanie nowych rocznych wypominek. Adwentowe nabożeństwa roratnie będą odprawiane jak zwykle w tygodniu o godz. 1800, a w wigilię 24. XII o godz. 730.

Można samodzielnie zaopatrzyć się, za dobrowolną ofiarę, w poświęcone opłatki wigilijne, które znajdują się w koszyczku przed ołtarzem. 

Zachęcamy do udziału w wirtualnej konferencji naukowej, 25 i 26 listopada, przygotowanej przez Księdza Profesora Damiana Wąska, wspólnie z ludźmi nauki z różnych uczelni. Informacje o sposobie dołączenia do konferencji na plakacie w Aktualnościach.

Dziękujemy, po raz kolejny, Panu Romanowi Góralczykowi, stolarzowi z Burowa, za naprawę wielofunkcyjnego, starego, wysłużonego klęcznika.

W „Gościu Niedzielnym” krzepiący ducha ciekawy wywiad o ratowaniu chorych w Sosnowcu przez osobę, która jest księdzem, psychologiem, tenorem operowym i opiekunem medycznym, a także o tym jak przeżyć dobrze Mszę św. w telewizji czy w internecie; w grudniowym „Małym Gościu” z płytą CD, na której znajdują się nauki roratnie i tegoroczna piosenka oraz odpowiedzi na niektóre roratnie pytania, a także nowiny techniczne na świecie. Zachęcamy do zainteresowania się tym czasopismem, tym bardziej, że nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w roratach z powodu ograniczenia liczby osób mogących przebywać w naszej kaplicy (10 osób).  Proponujemy, aby rodzice w domu pomogli swoim dzieciom stworzyć adwentową atmosferę oczekiwania na Boże Narodzenie na przykład przez wirtualną codzienną transmisję Mszy św. roratniej na specjalnej roratniej stronie internetowej roraty.malygosc.pl. Niech dzieci zapalają swoje lampiony i wspólnie się modlą.

Parafianom z Burowa 78, 80, 81 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 83, 85, 87.

Dziękujemy także parafianom z ul. Rozalii Celakówny 7 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Rozalii Celakówny 5.