Uroczystość Najświętszej Trójcy

12.06.2022 r.

„Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie.” (Ps 8)

Popołudniowe nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św. Dziś kończy się okres komunii św. wielkanocnej w archidiecezji krakowskiej.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
-we wtorek błogosławionego Michała Kozala biskupa i męczennika.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto obowiązkowe i niedzielny porządek Mszy św.. Po Mszy św. o godz. 1130 procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na placu „na stawie” w Balicach. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych do sypania kwiatów. Dzieci komunijne prosimy aby przyszły w strojach komunijnych. Próba dzieci z siostrą katechetką w środę po Mszy św. wieczornej. W Boże Ciało popołudniowego nabożeństwa czerwcowego nie będzie, gdyż będziemy się modlić Litanią do Serca Pana Jezusa w czasie procesji. W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele obchodzimy uroczystą oktawę z procesją wokół kaplicy. Zachęcamy do udziału. Dla najwytrwalszych na zakończenie niespodzianka.

Składka z uroczystości Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralna i jest przekazywana do kurii.

W piątek wspominamy Brata Alberta Chmielowskiego.

Albumy „Balice nasze dziedzictwo” – cegiełki na dokończenie budowy naszego kościoła – a są dostępne w zakrystii.

Budowniczych tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało, czyli Rady Sołeckie z Sołtysami, zapraszamy do montażu w środę po Mszy św. wieczornej.

Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz kolejny organizuje sierpniowe warsztaty muzyki niezwykłej w krakowskim klasztorze o.o. Dominikanów. Szczegóły na plakacie.

Bezpłatne broszury – poradniki dla rodziców wychowujących dzieci i młodzież – znajdują się na półce przy wyjściu z kaplicy.

Dziękujemy panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Burowa za użyczenie sali w domu wiejskim na spotkanie rejonowe Domowego Kościoła Rejonu Bronowice.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” tym razem polecamy felieton p. Franciszka Kucharczaka na temat hejtu w związku ze święceniami kapłańskimi oraz „List do hejterów” nowowyświęconego kapłana; jest już lipcowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”, a w nim pomysły na wakacje z Bogiem; jest także L’Osservatore Romano.

Dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wesołej 11, 13, 19, 21. Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 24  za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 20.