Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1.01.2023 r.

„Bóg miłosierny niech nam błogosławiPS (67)

Dziś na zakończenie Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast kazania, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W najbliższy wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – niedzielny porządek Mszy św.. Po Mszy św. o godz. 1130 rozesłanie kolędników misyjnych. Zaś po południu o godz. 1600 w Burowie spotkanie opłatkowe w domu wiejskim, na które zaprasza Pan Sołtys z Radą Sołecką Burowa. Także w tym dniu zapraszamy członków parafialnej rady budowy kościoła w Balicach na opłatkowe spotkanie w domu parafialnym o godz. 1830. Dziękuję organizatorom, że po dwóch latach odradzają się opłatkowe spotkania, które nie są i nie muszą mieć charakteru towarzysko-komercyjno-konsumpcyjnego, ale przede wszystkim być okazją do duchowego przeżycia.

W przyszłą, I sobotę miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna z udziałem dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii św. i ich rodziców (po Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dla dzieci).

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, który w naszych polskich zwyczajach i tradycji wydłużony jest do 2. lutego, święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej.

W najbliższy czwartek od godz. 800 odwiedzimy z sakramentami świętymi naszych chorych, a po południu okazja do spowiedzi św., w Szczyglicach od godz. 1600 i Msza św., a w Balicach od godz. 1630 do 1730, nabożeństwo do Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa.

Dziękujemy za złożoną podczas Pasterki ofiarę na Fundusz SOS (1500 zł) oraz za wsparcie uczelni katolickich, Uniwersytetu Jana Pawła II i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (4100 zł). Bóg zapłać.

Ponieważ po świętach pojawiło się 20 nowych zaproszeń na kolędę, które udało się uwzględnić w programie kolędy, w związku z tym dotychczasowy harmonogram stał się nieaktualny. Prosimy zapoznać się z nowym programem kolędy, który znajduje się w gablocie, na tablicy ogłoszeń przy wyjeździe z parkingu i na stronie głównej strony.

Przy wyjściu z kaplicy najnowszy misyjny kwartalnik ostatniego kwartału 2022 roku, a w nim m.in. znajome niektórym z nas twarze misjonarzy posługujących w Papui Nowej Gwinei (cena 5 zł).

Parafianom z ul. Radziwiłłów 71, 82, 84 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Radziwiłłów 86, 86H, 92.

Dziękujemy także parafianom z ul. Sportowej 2 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Słonecznej 15.