V niedziela Wielkanocna 2023 r.

V niedziela Wielkanocna

7.05.2023 r.

„Okaż swą łaskę ufającym Tobie” Ps (33)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast kazania. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o 1730 i zaraz po nim Msza święta.

W najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wspominamy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

Tegoroczna, tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę będzie w niedzielę 14. maja o godz. 900, a zakończy się Mszą świętą przy ołtarzu Trzech Tysiącleci, którą sprawował będzie ksiądz biskup Jan Kopiec, który wygłosi również homilię.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych, którzy zatroszczyli się o dekorację wewnątrz i na zewnątrz naszego kościoła oraz czystość wokół kościoła i kaplicy (plewienie wokół krzyża misyjnego).

Dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjmą komunię świętą zapraszamy do udziału w najbliższym białym tygodniu, a w środę, po Mszy świętej na niespodziankę do domu parafialnego.

W najbliższą sobotę, 13. maja, w rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II, zapraszamy po Mszy świętej wieczornej na nadzwyczajny okolicznościowy „Wieczór Papieski” w naszym kościele z udziałem uczestników takich wieczorów, które po śmierci papieża Jana Pawła II odbywały się w naszej parafii przez 10 lat (do 2015 r.). Zostaną przypomniane jedne z najważniejszych słów papieskich z 1991 r., wypowiedziane do Polaków podczas pielgrzymki na szlaku Dekalogu.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI przychodzi do kancelarii parafialnej we wtorek, a z klasy VII w czwartek, na godz. 1830. (Podsumowanie semestru przed wakacjami).

W wielkopostną akcję charytatywną „skarbonka miłosierdzia” zaangażowało się czternaścioro dzieci z naszej szkoły. Zebrane ofiary, 630 zł, zostały wpłacone na diecezjalne konto Caritas i będą wsparciem dla seniorów, zgodnie z celem akcji. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie w tę pomoc.

Planowana wrześniowa pielgrzymka do Rumunii nie odbędzie się, ze względu na małą liczbę zgłoszeń. Osoby, które wpłaciły zaliczkę otrzymają zwrot pieniędzy.

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy na temat I komunii świętej.

Dziękujemy parafianom z ul. Kmity 12 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kmity 10.

Zapowiedzi przedślubne
6/2023
Dawid, Piotr Strugała i Paulina, Maria Wójtowicz zam. w Burowie

7/2023
Szymon Głowacki zam. w Balicach i Patrycja Dębska zam. w Ujeździe