V niedziela wielkanocna

2.05.2021 r.

“Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu” (Ps 22)

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św., zamiast kazania. Po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730.

W najbliższym tygodniu wspominamy:

-w poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski. Nie jest to święto obowiązkowe, a Msze św. odprawione będą o godz. 730 i o godz. 1800. Po Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich,
-we wtorek św. Floriana męczennika,
-w środę św. Stanisława Kazimierczyka – pierwsza środa miesiąca, modlitwa do św. Józefa,
-w czwartek święto ś.ś. apostołów Filipa i Jakuba – pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo ku czci Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa,
– w sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

W najbliższy, pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. i komunii św.; w Szczyglicach od godz. 1600, a w Balicach od godz. 1630.

Zachęcamy dzieci komunijne do uczestnictwa w białym tygodniu, od poniedziałku do czwartku włącznie, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych wraz z siostrami Tytusą i Rachelą, za przygotowanie naszej kaplicy (a także terenu wokół kaplicy) do dzisiejszej uroczystości komunijnej.
Zadbajmy także w miejscach publicznych o estetykę kapliczek na terenie naszej parafii.

Nasz metropolita zaprasza do udziału w Mszy św. z okazji św. Stanisława BM na Skałce w przyszła niedzielę o godz. 1000 (zamiast procesji).

W czerwcu ubiegłego roku papież Franciszek polecił Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dopisanie do formularza Litanii Loretańskiej trzech nowych wezwań: Matko miłosierdzia, Matko Nadziei i Pociecho migrantów. Kongregacja postanowiła, że wezwanie Matko miłosierdzia zostanie umieszczone po Matce Kościoła, Matko nadziei po Matce Łaski Bożej, Pociecho migrantów po Ucieczko grzesznych. Nowe brzmienie Litanii obowiązuje od 28 sierpnia 2020 roku, a popularna modlitwa maryjna ma obecnie 55 wezwań.

W katolickiej prasie przeczytamy: w miesięczniku „WPiS” pouczający artykuł p.t. „Polacy o naszych czasach, o tym jak nas widzieli inni; w „Gościu Niedzielnym” na stronie 7 odpowiedź na pytanie, dlaczego emitowany od 2004 roku program pt. „Warto rozmawiać” zdjęto z anteny tuż przed jego emisją 19 kwietnia.

Parafianom z ul. Wrzosowej 2, 3, 7 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wrzosowej 6, 10, 14.

Dziękujemy parafianom z ul. Kwiatowej 29 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 25.