V niedziela Wielkiego Postu

V niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

„Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia” Ps (130)

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 1600, a w piątek na Drogę Krzyżową
o godz. 1730.

Dziękujemy ks. Albertowi Mączce za wygłoszenie rekolekcyjnej nauki na temat postu.

W najbliższym tygodniu:
– w czwartek próba dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 1630 w kaplicy,
– w sobotę, jako pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 1730 i Msza św. wieczorna z udziałem dzieci przygotowujących się do I. spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców.

W przyszłą niedzielę, Palmową, uroczyste błogosławieństwo palm, z krótką procesją o godz. 1130 (dla dzieci przewidziane są niespodzianki za najpiękniejsze ręcznie wykonane palmy).

Także w przyszłą niedzielę, 2. kwietnia, w 18.rocznicę śmierci naszego rodaka św. Jana Pawła II o godz. 1500 zapraszamy do parafii na wspólny dziękczynny różaniec za Jego błogosławiony pontyfikat, nie tylko dla świata, ale szczególnie dla Polski i Polaków. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flag papieskich, narodowych, Maryjnych albo zamieszczeniu w naszych oknach portretu św. Jana Pawła II. To tylko znaki, ale jakże ważne dla nas samych, że jako wierzący nie chcemy być bierni w swoich uczuciach miłości do Boga, Ojczyzny i św. Jana Pawła II. Prośmy świętego orędownika w niebie o jedność i dumę z naszej przynależności do wspólnoty narodowej i kościelnej, i nie dajmy się podzielić, broniąc naszej narodowej tożsamości i naszych najcenniejszych wartości.

Zachęcamy do przekazywania 1.5% podatku dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która pomaga chorym, starszym, niepełnosprawnym i ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Ulotki znajdują się przy wyjściu z kaplicy.

Przypominamy, że okazja do wielkanocnej świątecznej spowiedzi w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek od godz. 1600 do 1800 i, po przerwie na Mszę św. o godz. 1800, ciąg dalszy spowiedzi od 1830 do 1900.

OSP w Balicach zaprasza dzieci powyżej 12 roku życia do tworzonej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 1. kwietnia o godz. 10.00 w „Sołtysówce” w Balicach.

W „Gościu Niedzielnym” króciutki raport na temat skali zniszczeń na Ukrainie w skutek rosyjskiego barbarzyństwa i grabieży. W wielkanocnym miesięczniku „Staś” dla najmłodszych dzieci, z konkursami, zgadywankami i kolorowankami, o zwyczajach świątecznych; jest także „L’ Osservatore Romano”.

Parafianom z Burowa 1, 2, 3 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z  Burowa 4, 5, 5a.

Dziękujemy także parafianom z ul. Kwiatowej 3 B za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 3.