VI niedziela zwykła

12.02.2023 r.

„Błogosławieni słuchający Pana” Ps (119)

Dziś przedostatnie popołudniowe nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Na godz. 1500 zapraszamy parafian z Burowa, na godz. 1530 parafian ze Szczyglic, a na godz. 1600 parafian z Balic. Zakończenie o godz. 1630 błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W najbliższym tygodniu, we wtorek wspominamy święto ś.ś. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

W czwartek o godz. 1730 parafialna grupa Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej.

W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 i Msza św. wieczorna, a po Mszy św. spotkanie z sympatykami Radia Maryja i telewizji Trwam.

Bardzo dziękuję za tegoroczną wizytę duszpasterską w waszych rodzinach, życzliwe spotkania i rozmowy, które najczęściej dotyczyły spraw parafialnych, zwłaszcza terminu wejścia do nowego kościoła. Jestem też bardzo wdzięczny za informowanie nas o niedyspozycji, z różnych powodów, w danym dniu, kiedy przewidziana była kolęda. W sumie na ponad 500 rodzin mieszkających na terenie naszej parafii przyjęło nas 267 rodzin (w Balicach 145, w Szczyglicach 62, w Burowie 60). W tym roku po raz pierwszy kolęda odbywała się na zaproszenia i dla niektórych mogła być kłopotliwa, ale w przyszłym roku będzie już łatwiej.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. dlaczego wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego; jest także już dostępny kolorowy wielkopostny miesięcznik „Staś” dla najmłodszych, z Drogą Krzyżową, niedzielnymi Ewangeliami, a także grą planszową; ponadto do nabycia podwójny numer L’Osservatore Romano.

Parafianom z ul. Szkolnej 23, 25, 31, 34 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Szkolnej 37, 76, 82.

Dziękujemy także parafianom z ul. Jurajskiej 39 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 29. Przy okazji wdzięczności za odpowiedzialność tych naszych parafian, którzy w różny sposób, ale zawsze, uczestniczą w utrzymaniu czystości w naszej kaplicy, także wtedy gdy sami osobiście nie mogą sprzątać. Kierując się kolędowa sugestią innego rozwiązania problemu sprzątania w nowym kościele, którego powierzchnia jest czterokrotnie większa od dotychczasowej kaplicy na pewno trzeba będzie znaleźć taką osobę (osoby), której trzeba będzie wypłacić miesięczną pensję, ale też zakupić niezbędne maszyny sprzątające (około 40 tysięcy). Choć wydatek ten na nasze parafialne możliwości jest dość duży to jednak wydaje się coraz bardziej konieczny. Nie mam jeszcze pomysłu jak go rozwiązać, może jest ktoś kto może coś podpowiedzieć?