X niedziela zwykła 2023 r.

11.06.2023 r.

„Temu, kto prawy, ukażę zbawienie” Ps (50)

Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza święta.

– we wtorek św. Antoniego z Padwy,
– w środę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, czyli ośmiu dni szczególnej radości, że Pan Jezus pozostał wśród nas i z nami pod postaciami Chleba i Wina. Po Mszy św. słodka niespodzianka dla najwytrwalszych, którzy w ciągu Oktawy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych.

W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1715 i nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730 z Mszą św. Jest to także dzień uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, a więc w naszej parafii dzień drugorzędnego odpustu – imieniny naszej kaplicy w Szczyglicach. Mszę św. odpustową o godz. 1900, w Szczyglicach odprawi i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. Bartosz Wronikowski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu procesji.

Dziękujemy też p. Grzegorzowi Wójtowiczowi i kolegom z OSP za umycie okien w kościele.

W „Gościu Niedzielnym” , w dziale Kultura, między innymi o filmie w reżyserii Mariusza Pilisa „Historia jednej zbrodni”, który w ubiegły piątek trafił do kin, jako dokument opowiadający, w sposób dyskusyjny, a nie konfrontacyjny, o niepamięci, która dotknęła Niemców w sprawie zbrodni popełnionych w czasie okupacji.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 96 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 69.