X niedziela zwykła

6.06.2021 r.

“Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia” (Ps 130)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600, a w tygodniu, do czwartku do zakończenia oktawy, o godz. 1730.

Od najbliższego piątku nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 730, a we wtorek, czwartek i sobotę przed Mszą św. wieczorną, o godz. 1730 (z wyjątkiem III. piątku miesiąca).

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek św. Jadwigi Królowej,
-w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafialnej kaplicy w Szczyglicach. Msza św. odpustowa o godz. 1900 zostanie odprawiona przez księdza Pawła Ochockiego, notariusza kurialnego, który wygłosi okolicznościowe kazanie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Także w tym dniu można uzyskać odpust zupełny odmawiając akt wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy…”

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Także w sobotę spotkanie przed bierzmowaniem: klasa VI A o godz. 900; klasa VI B o godz. 930; VII A o godz. 1000; klasa VII B o godz. 1030.

Również w sobotę Stowarzyszenie “Kuźnia” zaprasza dzieci na godz. 1000 do malowania muralu (w planowanym terminie 5.06 niestety nie dopisała pogoda). Natomiast w niedzielę 13 czerwca w godz. 1300 – 1500 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w Centrum Edukacji Lotniczej. Szczegóły na FB parafii oraz Stowarzyszenia “Kuźnia. Zapisy pod adresem mailowym marcin.kedzierski@gmail.com

Dziękujemy paniom i panom za wyplewienie zbocza pod krzyżem oraz chodnika wokół kaplicy.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę dla pogorzelców w naszej parafii. Zebrana kwota, 4628 zł, została przekazana poszkodowanym.

Firma Green Office Ecologic po raz kolejny przeprowadzi akcję zbiórki elektroodpadów w naszej parafii, w sobotę 10. lipca b.r. o godz. 900 przy sołtysówce w Balicach. Dzień wcześniej wieczorem, albo w dniu zbiórki do godz. 830 można dostarczyć do utylizacji sprzęt elektryczny i elektroniczny (szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kaplicy).

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o cudownym powrocie z „tamtego świata” po 120 dniach spędzonych pod aparaturą na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii z nadzorem kardiologicznym, z powodu Covidu-19.

Parafianom z ul. Akacjowej 11, 15, 17 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 25A, 32, 35.

Dziękujemy parafianom z ul. Słonecznej 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Słonecznej 15.

Zapowiedzi przedślubne 5/21
Grzegorz Wójcik zam. w Krakowie
Joanna Soja zam. w Burowie