XI niedziela zwykła

18.06.2023 r.

„My ludem Pana i Jego owcami” Ps (100)

Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św.

-w środę św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
-w sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dziękujemy wszystkim: dzieciom, ministrantom, lektorom, a zwłaszcza dorosłym, którzy w oktawie Bożego Ciała brali udział w uroczystych procesjach, nabożeństwie czerwcowym i Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy panu Janowi Korpakowi z Balic za bezinteresowną pomoc przy tablicach z nazwiskami ofiarodawców.

Siostrze Witosławie, naszej zakrystiance w parafii, która obchodziła w ubiegłym tygodniu swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia, obfitości wszelkiego dobra, a zwłaszcza Bożego błogosławieństwa.

W związku z zakończeniem roku szkolnego, w najbliższy piątek 23.VI, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej, w godz. od 1700 do 1730, w poniedziałek klasy VIII, we wtorek kl. VI i VII; w środę kl. III, IV i V, a w czwartek młodzież starszą. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 800 dla klas od IV do VIII, a o godz. 930 dla klas od I do III.

Komitet organizacyjny marszu dla życia i rodziny, Kraków 2023 zaprasza do udziału w zorganizowanym  IX Marszu dla życia i rodziny w niedzielę 25. VI.br., który rozpocznie się na Placu Matejki o godz. 1200 i przejdzie ulicami starego miasta z hasłem „Polsko! Walcz o swoje dzieci”. Po zakończeniu marszu świadectwa obrońców życia i rodziny.

Spotkanie ze służbą liturgiczną ołtarza w najbliższą sobotę o godz. 900, w domu parafialnym.

W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym czy katolicy powinni angażować się w politykę oraz wyjaśnienie dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarzami komunii św.; zaś w „Małym Gościu Niedzielnym” dla starszych dzieci, z planszą wakacyjnych propozycji muzealnych odwiedzin w Polsce, przeczytamy o niezwykłym pieszym pielgrzymie z Podlasia do Fatimy w Portugalii (5600 km i 221 dni); dla najmłodszych dzieci wakacyjny „Staś” bogato ilustrowany (z krzyżówkami, rebusami, kolorowankami i grą planszową); jest także L’Osservatore Romano.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 69 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 63.