XII niedziela zwykła

19.06.2022 r.

„Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza.” (Ps 63)

Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św.  

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek św. Alojzego Gonzagi zakonnika,
-w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy Bożego Ciała, (ale zakończenie z niespodzianką będzie w środę). 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i imieniny naszej kaplicy w Szczyglicach, gdzie o godz. 1900 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, a kazanie wygłosi ks. profesor Robert Woźniak. Wcześniej, o godz. 1830, okazja do spowiedzi św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Także w piątek, 24.czerwca przed południem, w Balicach Msza św. na zakończenie roku szkolnego; o godz. 800 dla klas IV, V, VI, VII, VIII, a o godz. 930 dla pozostałych klas. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu, pół godziny przed Mszą św.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Dziękujemy, po raz kolejny, księdzu Proboszczowi i parafianom parafii Liszki za życzliwość i finansowe wsparcie naszej parafii, które pozwoli do końca uregulować zobowiązania za wykonane prace brukarskie. Jednocześnie pozostałą część przeznaczymy na prace wykończeniowe kościoła przygotowujące go do odbioru i sprawowania w nim liturgii Mszy św. i innych sakramentów.

Wszystkim rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy bezpiecznego i mądrego przeżywania wolnego czasu i wydawania swych oszczędności. Niech Bóg będzie na I. miejscu, a wszystko inne da się rozsądnie poukładać na swoim miejscu.

Zachęcamy dziś (19.06) popołudniu do udziału w festynie gminno-parafialnym w Liszkach.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie; w najnowszym wakacyjnym (lipcowo-sierpniowym) miesięczniku dla dzieci wyjątkowa książeczka na wakacyjne wędrowanie z biegiem Wisły (od jej źródeł aż do ujścia).

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki „Aktualności”, gdzie można obejrzeć galerię zdjęć z procesji Bożego Ciała.

Parafianom z ul. Wesołej 11, 13, 19, 21 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wesołej 20 i 24. Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 20 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 18.

Zapowiedzi przedślubne 10/22

Dariusz Baczyński zam. w Burowie
Sylwia Leśniak zam. w Słomnikach