XIV niedziela zwykła

3.07.2022 r.

„Niech cała ziemia chwali swego Boga.” (Ps 66)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

-w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie,
-w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
-w  czwartek nabożeństwo i nowenna do Świętej Rodziny o godz. 1730 i zaraz po niej Msza św. wieczorna,
– w piątek św. Jana z Dukli, prezbitera.

Od poniedziałku wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św.
poniedziałek, środa, piątek godz. 730
wtorek, czwartek, sobota godz.1800

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana; w przyszłą niedzielę, o godz. 1600, popołudniowe nabożeństwo z Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

Niech wakacyjny czas pomimo fali upałów sprzyja wszystkim, poprzez kontakt z przyrodą, w regeneracji nie tylko fizycznej ale psychicznej i duchowej. Niech pomaga w otwieraniu oczu wiary i dostrzeganiu działania Bożej obecności oraz horyzontów światła Jego Łaski oświecającej drogi naszego życia. Niech w naszej duszy zapuszczają swe korzenie i dojrzewają ziarna dobra, wierności i życzliwości.

W „Gościu Niedzielnym” tematem wiodącym jest wiara i wątpliwości, to znaczy, że siła wiary nie wynika z braku wątpliwości, ale zdolności do ich uniesienia i na nowo skoncentrowania się na Bogu!

Parafianom z ul. Wesołej 23 i 26 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Leśnej 8, 10, 32. Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 16 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 12.

Zapowiedzi przedślubne 11/22
Grzegorz Duszyk, zam. w Burowie