XIX niedziela zwykła

7.08.2022 r.

„Szczęśliwy naród wybrany przez Pana” (Ps 33)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek św. Dominika prezbitera,
-we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
-w środę św. Wawrzyńca diakona i męczennika,
-w sobotę święto NMP Kalwaryjskiej.

15. sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, uroczysta Msza św. o godz. 1500 w Burowie, parafialne dziękczynienie Bogu za dary nieba i ziemi, przygotowane w imieniu całej parafii przez parafian z Burowa w łączności z parafianami z Balic i ze Szczyglic. Bardzo dziękujemy za organizację, zaangażowanie się i kontynuowanie tego pięknego religijnego zwyczaju.  

Dziękujemy stowarzyszeniu „Kuźnia” w Balicach za zorganizowanie jednodniowej wycieczki dla dzieci na Szyndzielnię. Dziękujemy też opiekunom i rodzicom czuwającym nad bezpieczeństwem uczestników.

Zbiórka elektrośmieci, z której dochód wesprze misjonarzy, odbędzie się 17. sierpnia w „sołtysówce” w Balicach, od godz. 900 do 1200.

W najnowszym numerze czasopisma WPiS o ważnej konferencji w sprawie Rosji i Putina na francuskim zamku Tocqueville, a w ”Gościu Niedzielnym” o Jadwidze Szczechowicz, byłym żołnierzu amerykańskiej elitarnej formacji Marines, która od lipca tego roku w Polsce zamieniła mundur na albertyński zakonny habit.

Parafianom z ul. Ogrodowej 6, 8, 10, 16 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wiśniowej 2, 3, 4. Dziękujemy także parafianom z ul. Rozalii Celakówny 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Rozalii Celakówny 5.