XVI Niedziela Zwykła

19.07.2020 r.

“Panie Ty jesteś dobry i łaskawy” (Ps 85)

Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza Salezjanina, księdza Jana Hańderka, wraz ze świeckimi wolontariuszami, którzy przybliżą nam tajemnice misyjnego posługiwania, a po Mszy św. będą rozprowadzali misyjne pamiątki i zbierali dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na głoszenie Dobrej Nowiny. Zachęcamy do wsparcia tego misyjnego dzieła Kościoła.

Ofiara na budowę naszego kościoła jest zbierana w parafii Chrystusa Króla na osiedlu Gotyk w Krakowie.

W najbliższym tygodniu wspominamy:

-w środę święto Marii Magdaleny,
-w czwartek święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy,
-w piątek św. Kingi dziewicy,
-w sobotę święto św. Jakuba apostoła,
-w przyszłą niedzielę oprócz śś. Joachima i Anny, rodziców NMP,
wspominamy patrona kierowców i podróżujących, św. Krzysztofa.
Na zakończenie Mszy św. błogosławienie pojazdów mechanicznych oraz tradycyjna zbiórka ofiar wspierających polskich misjonarzy i misjonarki w prowadzeniu różnych niezbędnych dzieł na rzecz miejscowej ludności. Jak wskazuje raport z 2019 roku, na 41 polskich diecezji i archidiecezji to archidiecezja krakowska przekazuje najwięcej środków na pomoc MIVA Polska. Na drugim miejscu, o połowę mniej niż krakowska, jest diecezja tarnowska, a największa – warszawska – jest na szarym końcu.

W związku z udostępnionym nowym cennikiem opłat cmentarnych cmentarza w Morawicy, panowie sołtysi Balic, Szczyglic, Burowa i Mnikowa, wspólnie z przedstawicielami rad parafialnych, skierowali pismo do księdza Proboszcza w Morawicy i członków tamtejszej rady parafialnej, którego skan znajduje się pod niniejszymi ogłoszeniami.

W “Gościu Niedzielnym” m.in. o niezwykłym talencie włoskiego kompozytora i dyrygenta, słynnego Ennio Morricone, zmarłego w ubiegłym tygodniu, a także o siostrach zakonnych i zakonnikach, niosących niezbędną posługę w Domach Pomocy Społecznej w sytuacji krytycznej z powodu zakażeń koronawirusem i braku rąk do pracy.

Parafianom z ul. Krakowskiej 1/1; 1/2; 1/3 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy i pod wiatą prosimy parafian z ul. Krakowskiej 11, 23, 25.

Zapowiedzi przedślubne 10/2020

Adrian, Paweł Knap, zam. w Szczyglicach
Agnieszka, Monika Lipiarz, zam. w Zabierzowie