XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022 r.

„Prawy zamieszka w domu Twoim Panie” (Ps 15)

W najbliższym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
-w piątek święto św. Marii Magdaleny
-w sobotę święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy

W przyszłą niedzielę po Mszach św., z racji św. Krzysztofa, błogosławieństwo pojazdów mechanicznych, a przy okazji tradycyjnie złożona ofiara przeznaczona zostanie dla misjonarzy pracujących na misjach.

W najbliższy, III. czwartek miesiąca parafialna grupa Caritas zaprasza na wspólną modlitwę różańcową o godz. 1730.

Pierwsze integracyjno-formacyjne „spotkanie Lizbońskie” przed wyjazdem na ŚDM w Lizbonie na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. odbędzie się 23 IX 2022 r. w Krakowie w parafii św. Józefa na os. Kalinowym. Na zewnątrz kaplicy przygotowany z tej okazji plakat, który zawiera niezbędne informacje na temat tej wyjątkowej pielgrzymki.

Okolicznościowy album o naszej małej ojczyźnie autorstwa pani Marii Kwaśnik, która jest również jego ofiarodawczynią, dostępny jest w zakrystii jako cegiełka na dokończenie budowy naszego kościoła.

Tradycyjna piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 7 do 11. VIII. Grupa III, Niebieska, z Dekanatu Czernichów wyruszy z parafii św. Mikołaja w Liszkach, w niedzielę 7.VIII o godz. 600 rano. Zapisy w salce katechetycznej przy kościele w Liszkach. Bliższe szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza dzieci i młodzież na wspólny spacer na Szyndzielnię, połączony z mini grą terenową i wejściem do parku wodnego w Wiśle. Wyjazd 1. sierpnia o godz. 730 spod kaplicy w Balicach. Koszt wyjazdu to symboliczne 20 zł. Szczegóły i informacje o zapisach na plakacie na zewnątrz kaplicy, w zakładce „Aktualności” oraz na profilu „Kuźni” na Facebooku.

Jak co roku firma Green Office Ecologic wraz ze stowarzyszeniem dobrych inicjatyw „Pro Missio” będzie kontynuować w naszej parafii zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 17.VIII o 1300. Szczegóły o jakie śmieci chodzi na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kaplicy. Zbiórka tych elektroodpadów dzień wcześniej 16. VIII przed „Sołtysówką” w Balicach.

Z dziecięcej prasy katolickiej na najmłodszych czeka sierpniowy miesięcznik „Staś”, a w nim m.in. niedzielne ewangeliczne kolorowanki, gra planszowa „Wyprawa do schroniska” oraz labiryntowe dopłynięcie do brzegu. Dla nieco starszych dzieci jest także wakacyjny „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” o nietypowej, aczkolwiek ciekawej formie ewangelizacji tych, którzy omijali kościół szerokim łukiem. Ponadto dostępny jest kolejny numer miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Dla rodziców zainteresowanych ochroną swych dzieci przed uzależnieniem od cyfrowych sieci medialnych dostępny jest kolejny poradnik „Nastolatki w wirtualnym świecie”.

Parafianom z ul. St. Kmity 47, 53 i Al. Jurajskiej 2 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul St. Kmity 11, 29, 35.

Dziękujemy także parafianom z ul. Bukowej 59 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 14

Zapowiedzi przedślubne 12/2022
Jakub, Jerzy Gierek i Dominika, Maria Nowacka zam. w Balicach