XVI niedziela zwykła

18.07.2021 r.

“Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” (Ps 23)

Dziś po Mszach św. zbierane będą podpisy przeciw szkodliwej ideologicznej ofensywie LGBT i gender.

 W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w czwartek święto św. Marii Magdaleny,
-w piątek święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy
-w sobotę św. Kingi dziewicy.

W ramach nowenny przed uroczystością beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, w najbliższą sobotę, w trakcie wieczornego nabożeństwa eucharystycznego przed Mszą św., będziemy dziękowali Bogu przez Maryję za posługę Prymasa Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę kierowcy, podróżujący i solenizanci uczczą swego patrona św. Krzysztofa. Po Mszy św. błogosławienie pojazdów mechanicznych i kierowców, a złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara zostanie, jak zwykle, przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy „MIVA”. Solenizantom, którym patronuje Święty, życzymy obfitości Darów Bożych, zwłaszcza zdrowia.

Także w przyszłą niedzielę popołudniowe nabożeństwo eucharystyczna z Litanią do Najświętszego Imienia Jezus. Po zakończeniu nabożeństwa będzie dodatkowa okazja pobłogosławienia pojazdów.

Dziękujemy panu Przemysławowi Fijał za odchwaszczenie, po raz kolejny, obejścia wokół kaplicy i domu parafialnego.

Rada Sołecka Balic z Panem Sołtysem, Kołem Gospodyń i przedstawicielami sołectw Szczyglic i Burowa oraz Stowarzyszenia „Kuźnia” postanowili (jeśli pandemiczne obostrzenia na to pozwolą) zorganizować symboliczne wiejskie i parafialne dziękczynienie Bogu i ludziom za plony i obfitość niezliczonych Darów Bożych. Dzień parafialnych dożynek, 15. VIII, z Mszą św. o godz. 1500 w naszej kaplicy, przypomniał by nam, że Bóg, do Którego należy ostatnie słowo, wszystkich nas obficie obdarował. Po Mszy św. także symboliczny poczęstunek, przy i wokół kaplicy, bez tradycyjnych scenariuszy powitań i przedstawień, zbędnych w okolicznościach trwającej pandemii, która wcale nie jest na urlopie.

W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym jak wygląda oaza pokolenia Netflixa, czyli ludzi młodych, którzy wrócili z długiej podróży online i tęsknią za spotkaniami.

Parafianom z ul. Akacjowej 62, 100, 102 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 55 i Jałowcowej 8,11.
Dziękujemy parafianom z ul. Jurajskiej 2b za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Jurajskiej 28.