XVII Niedziela zwykła

24.07.2022 r.

Pan mnie wysłuchał, kiedy Go wzywałem” (Ps 138)

Dziś II światowy dzień dziadka i osób starszych, ustanowiony w Kościele przez papieża Franciszka. Na zakończenie Mszy św. wspólna krótka modlitwa i błogosławieństwo dla wszystkich kierowców oraz pokropienie wodą święconą pojazdów. Zbierana tradycyjnie, wśród właścicieli, ofiara posłuży polskim misjonarzom posługującym na misjach na zakup środków transportu. Wśród napływających próśb o tradycyjne pojazdy, jak samochody, motocykle i rowery, są także prośby o riksze, paralotnie, mototaczki, glebogryzarki.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek święto św. Jakuba apostoła,
-we wtorek ś.ś. Joachima i Anny, rodziców NMP,
-w piątek ś.ś. Marii, Marty i Łazarza.

W przyszłą niedzielę, o godz. 1600, popołudniowe nabożeństwo do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

W „Gościu Niedzielnym”, także na okładce, o stowarzyszeniu na rzecz misyjnych środków transportu dla misjonarzy, dla których dziś zbieramy ofiarę przy błogosławieniu pojazdów.

Parafianom z ul. St. Kmity 11, 29, 35 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Ogrodowej 1, 3, 5. 

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 14 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 6.

Zapowiedzi przedślubne 13/2022

Mateusz, Bartłomiej Głowacki zam. w Balicach
Dominika, Karolina Kucik zam. w Krakowie