XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020 r.

Jakże miłuję prawo Twoje, Panie(Ps 119)

-w środę św. Marty,
-w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
-w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. O 17.30, przed wieczorną Mszą św., nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę wsparcia dla misjonarzy
i misjonarek salezjańskich misji w wysokości 4544 zł 20 gr.

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 przy budynku „Sołtysówki” w Balicach zostaną odebrane, wcześniej złożone elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), przez firmę Green Office Ecologic wspierającą katolickie projekty misyjne w najbiedniejszych krajach świata (Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii, a ostatnio głodujący Liban dotknięty został najgorszym kryzysem humanitarnym).

Jak widać świat zawirusowany jest nie tylko Covidem choroby fizycznej, ale i humanitarno-gospodarczym.

Dziś na zakończenie Mszy św. błogosławienie pojazdów mechanicznych,
a po błogosławieństwie końcowym pokropienie pojazdów, w czasie którego można otrzymać poświęcone symboliczne gadżety i złożyć tradycyjną ofiarę pomocy polskim misjonarzom i misjonarkom przeznaczoną na środki transportu służące, jak się okazuje w czasie pandemii koronawirusa nie tylko do ewangelizacji (jako karetka pogotowia).

Bardzo prosimy, aby w trosce o bezpieczeństwo własne i innych nie traktować lekceważąco i z przymrużeniem oka obowiązujących obostrzeń i restrykcji obowiązujących podczas pandemii koronawirusa.

Dziękujemy za piątkową pomoc w pielęgnacji skarpy na przeciwko kaplicy.

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi, na str. 40, wywiad z naszym parafianinem o przewidywaniu nieprzewidywalnej teraźniejszości i przyszłości w czasie panującej pandemii.

Parafianom z ul. Krakowskiej 11, 23, 25 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy i pod wiatą prosimy parafian z ul. Krakowskiej 31, 39, 43.