XXI niedziela zwykła

21.08.2022 r.

„Całemu światu głoście Ewangelię(Ps 117)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek NMP Królowej,
-w środę święto św. Bartłomieja apostoła – odpust parafialny w Morawicy,
-w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej,
-w sobotę św. Moniki.

Także w najbliższą sobotę pierwsze spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:

kl. VI o godz. 900; kl. VII  o godz. 930; kl. VIII o godz. 1000.

Dziękujemy za wykonanie, w imieniu całej parafii (Burowa, Balic i Szczyglic), pamiątkowego pomysłowego dożynkowego wieńca, przez przedstawicieli parafian z Burowa, którzy byli organizatorami i gospodarzami tegorocznej Mszy św. dożynkowej, w ubiegły poniedziałek. Dziękujemy też za udane spotkanie po Mszy św. dla rodzin i dzieci, zwłaszcza za docenienie ośmiu rolników z naszej parafii pracujących jeszcze na roli. Mamy nadzieję, że ten nowy zwyczaj dożynkowy przyjmie się i przetrwa w kolejne dożynkowe dziękczynienia składane Bogu i ludziom. Dziękujemy też, po raz kolejny, panu sołtysowi Balic – Kazimierzowi Drelewskiemu, za umożliwienie i dopilnowanie środowej zbiórki elektrośmieci.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą przyjmowane i rezerwowane intencje mszalne na nowy rok. Na długoterminowe rezerwacje (do 4 miesięcy) nie będą przyjmowane stypendia mszalne, będzie to możliwe dopiero 3 tygodnie przed upływem rezerwacji. Bardzo proszę o przemyślane dokonywanie liczby rezerwacji jak również uwzględnienie trwającej inflacji. W czasie pogrzebów będzie można zamawiać tylko
3 Msze św. terminowe (tylko przez najbliższą rodzinę i to po kolei Msze św. poranne i wieczorne ), pozostałe zaś będą przypisane do Mszy św. zbiorowych.

Pierwsze spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej organizowanej przez parafię św. Marii Magdaleny w Krakowie-Kosocicach w listopadzie b.r. (od 6.XI do 13. XI) odbędzie się w kościele w Kosocicach we wtorek 30. sierpnia o godz. 1830.

Stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza dzieci, w sobotę 27. sierpnia od godz. 1000, do wspólnego malowania muru u wylotu ulicy Spokojnej. Każdy będzie mógł dodać swój własny kwiat do naszej wspólnej łąki.

W „Gościu Niedzielnym” m.in. wzruszający wywiad z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji; jest także miesięcznik „Staś” dla najmłodszych, do którego dołączony jest plan lekcji i naklejki na zeszyty, a także najnowszy numer L’osservatore Romano.

Parafianom z ul. Wrzosowej 2, 3, 7 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wrzosowej 6, 10, 14.

Dziękujemy także parafianom z ul. Rozalii Celakówny 7 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Rozalii Celakówny 11.