XXII niedziela zwykła

28.08.2022 r.

„Ty, dobry Boże, biednego ochraniasz” (Ps 68)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela
-w czwartek 1 IX rozpoczęcie nowego roku szkolnego Mszą św. o godz. 800 dla klas IV-VIII, a o 900 dla klas I-III. Po południu nabożeństwo do św. Rodziny o 1730 i Msza św. zbiorowa. 

W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800 (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie), a po południu okazja do spowiedzi i komunii św. (także na rozpoczęcie roku szkolnego) w Szczyglicach od 1615 i Msza św., a w Balicach od 1700 do 1800 i Msza św. wieczorna z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny z różańcem o 1730 i Msza św. wieczorna z niedzieli. 

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. i zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 830 i 1000

Ksiądz arcybiskup i metropolita naszej archidiecezji zaprasza do udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej 11 IX (Droga Krzyżowa o 900 i Msza św. o 1130). 

Wspominaliśmy ostatnio zdawkowo o odbiorze technicznym naszego kościoła, który wkrótce ma stać się formalną rzeczywistością. A to pozwala nam na podjęcie koniecznych, niezbędnych,  przynajmniej kilku (nie wszystkich), ale kosztownych i wzajemnie zależnych od siebie prac, które trzeba wykonać już na 100% (nie prowizorycznie), żeby móc wejść do środka i odprawiać Msze święte (tj. malowanie i radiofonizacja; tabernakulum i podstawowe wyposażenie zakrystii). Środki, które dzięki Wam uzbieraliśmy być może wystarczą albo na radiofonizację i zakrystię albo na malowanie i tabernakulum (pełną wiedzę będziemy mieli w tym tygodniu). Mam jednak nadzieję, że pomimo rozpoczynającego się roku szkolnego
i rosnących kosztów życia uda nam się wspólnie to wykonać przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. A jeśli wcześniej, to wejdziemy wcześniej. 

Pożegnanie wakacji w szczyglickim parku w najbliższą niedzielę 4. września od godz. 1500 do 1800. Szczegóły programu na plakacie. 

Stowarzyszenie „Kuźnia” dziękuje wszystkim młodszym i starszym, którzy włączyli się w tworzenie muralu-łąki u wylotu ulicy Spokojnej. 

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o Kościele katolickim w USA 20 lat po ujawnieniu skandali obyczajowych. A w „Małym Gościu Niedzielnym” dla starszych dzieci, ze szkolnym dodatkiem, m.in. o statku z czterema wielkimi żaglo-skrzydłami, każde z nich większe od dwóch boisk siatkarskich. 

Parafianom z ul. Wrzosowej 6, 10, 14 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Wrzosowej 9, 22
i 30. 

Dziękujemy także parafianom z ul. Rozalii Celakówny 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 13.