XXIII niedziela zwykła

4.09.2022 r.

„Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką” (Ps 90)

Dziś na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu, w czwartek, wspominamy Święto Narodzenia NMP.

W przyszła niedzielę pielgrzymka rodzin archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek 13. IX. po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1830) krótkie spotkanie, w kaplicy, z rodzicami młodzieży, która rozpoczęła swe przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Po spotkaniu z montażystami radiofonizacji w nowym kościele zdecydowano, że najpierw należy wykonać malowanie kościoła.

Parafialna grupa Caritas organizuje zbiórkę przyborów szkolnych i plecaków, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci. Szczegóły akcji „Tornister pełen uśmiechów” na plakacie.

Zapraszamy dzisiaj o godz. 1800 do pałacu Radziwiłłów na koncert „Muzyka w Starych Balicach” w ramach „IX Festiwalu Muzyki Kameralnej”. Wstęp wolny.

Program obchodów uroczystości odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża świętego (14-21. IX) w opactwie Cystersów w Mogile na dużym plakacie na zewnątrz kaplicy.

Dziękujemy panom (Grzegorzowi Wójtowiczowi, Michałowi Krawczykowi oraz Szymonowi Głowackiemu) z naszej OSP Balice za bezinteresowną pomoc w oczyszczaniu rynien domu parafialnego.

Podziękowanie kierujemy też do Karola Kowalika, który skosił trawę wzdłuż ogrodzenia parkingu.

Przez cały wrzesień (od poniedziałku do piątku 1600 – 2000) trwają zapisy do szkoły języka angielskiego „Best Friend” w Zabierzowie.

W prasie katolickiej przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” rozmowę z arcybiskupem Adrianem Galbasem na temat kościoła, który bez więzi i relacji przypomina cmentarz.

Parafianom z ul. Wrzosowej 9, 22 i 30 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Topolowej 9, Wierzbowej 1, 5, Spacerowej 2. Dziękujemy także parafianom z ul. Kasztanowej 13 za sprzątanie kaplicy
w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 11.