XXIII niedziela zwykła

5.09.2021 r.

“Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego” (Ps 146)

Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic żywego różańca. Także dziś, o godz. 1800, oraz w kolejne niedziele września, w pałacu Radziwiłłów, w ramach festiwalu muzyki kameralnej „Muzyka w starych Balicach”, zapraszamy na koncerty miłośników muzyki klasycznej i poważnej. Więcej informacji na plakacie.

W najbliższym tygodniu, w środę, wspominamy święto narodzenia NMP.

W sobotę o godz. 1730 ostatnia modlitewna nowenna różańcowa przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej.

W przyszłą niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie długo oczekiwana beatyfikacja sług Bożych, kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej.

Pani Wójt naszej gminy przypomina o udziale w obowiązkowym narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021, także w naszej gminie.

Od 10. września ruszają spotkania naszego oddziału KSM-u, w każdy piątek o godz. 1800, w domu parafialnym. Zapraszamy!
Spotkanie z ministrantami i chętnymi do służby Bożej w kościele w najbliższą sobotę o godz. 1000.

Spotkanie z rodzicami szósto- i ośmioklasistów przygotowujących się do bierzmowania w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 (wystarczy jedno z rodziców, zapraszamy do udziału we Mszy św. wieczornej).

Do 30. września trwają zapisy do szkoły języka angielskiego Best Friend w Zabierzowie. Szczegóły na plakacie.
Zapisy na pielgrzymkę śladami sanktuariów ziemi włoskiej, w dniach od 19. do 25. września odbywają się przez biuro podróży, szczegóły na ulotkach i plakacie.

W „Gościu Niedzielnym”, zaznaczony na czerwono, gorący reportaż o sytuacji przy granicy Polski i Białorusi, a na stronie 11. o tym, dlaczego nie wróci na antenę telewizji państwowej program Jana Pospieszalskiego p.t. „Warto rozmawiać”; dostępny jest także zapowiadany specjalny „Gość extra” z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej.

Parafianom z ul. Radziwiłłów 50, 53, 54 dziękujemy za troskę o czystość w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Radziwiłłów 57, 60, 62.

Dziękujemy parafianom z ul. Do cegielni 1, za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Ogrodowej 16.