XXIV niedziela zwykła

11.09.2022 r.

„Wstanę i wrócę do mojego ojca” (Ps 51)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, dzień modlitwy za ogarniętą wojną Ukrainę i solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, której skutki dotykają cały kontynent. Po Mszy św. porannej, w duchu odpowiedzialności duszpasterskiej za innych, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy cząstkę różańca.
– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w piątek świętych męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, po raz kolejny, będzie zbierana (z polecenia kurii) dobrowolna ofiara na duszpasterstwo młodzieży.

We wtorek, w kaplicy, po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1820) spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII.

W czwartek, parafialna grupa Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1730.

W najbliższy piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 i Msza św. wieczorna, a po niej spotkanie z sympatykami Koła Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W „Gościu Niedzielnym”, w temacie „Kościół”, fragmenty pięknego, zaskakującego świadectwa nawrócenia, w które nikt nie mógł uwierzyć, byłego „guru” grupy przestępczej na Mazurach, który rządził także za kratami, odsiadując wyrok w najcięższych więzieniach w Polsce. Zaś dla rodziców dzieci w wieku szkolny, i nie tylko, poradnik jasnych reguł bezpiecznego poruszania się w wirtualnej sieci.

Parafianom z ul. Topolowej 9, Wierzbowej 1, 5, Spacerowej 2 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Sadowej 4, 17, 33, 37. Dziękujemy także parafianom z ul. Kasztanowej 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 7.