XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020 r.

“Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia” (Ps 103)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– we wtorek NMP Bolesnej
– w środę ś. ś. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
– w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.W tym dniu, z racji III piątku miesiąca, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i Msza św. wieczorna.

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do Świętego Jana Pawła II o godz. 1730. Także w przyszłą sobotę spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św., podczas Mszy św. o godz. 1800.

W najbliższy czwartek o godz. 1730 parafialny zespół „Caritas” zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej ze św. Michałem Archaniołem.

W przyszłą niedzielę obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Masowego Przekazu – modlitwy o wiarygodność i prawdziwość treści informacyjnych przekazywanych w mediach oraz pracujących tam dziennikarzy. Także w przyszłą niedzielę dodatkowa, okolicznościowa Msza św. o godz. 1600 dla XIV Rejonu Domowego Kościoła.

11. października będziemy obchodzili w Polsce XX Dzień Papieski, w którym tradycyjnie, jak co roku, fundacja Konferencji Episkopatu Polski pod nazwą „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prosi o wsparcie i wspólne budowanie „żywego pomnika św. Jana Pawła II” w postaci finansowania programu stypendialnego dla niezamożnych, zdolnych i ambitnych uczniów i studentów. Zbiórka będzie przeprowadzona w II niedzielę października po Mszach św. do koszyczków (z powodu oszczędności zrezygnowano z druku specjalnych puszek).

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do bierzmowania z kl. VI, VII i VIII we wtorek w kaplicy,  po Mszy św. wieczornej.

W związku z uaktywnieniem się przestępczej działalności oszustów, którzy różnymi metodami („na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek drogowy”, „na pracownika banku”) starają się uśpić naszą czujność i wykorzystać łatwowierność, dobroduszność i zdenerwowanie (zwłaszcza starszych), policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności, szczególnie w kontaktach z obcymi namawiającymi nas do przekazywania pieniędzy.
W przypadku podejrzeń należy zadzwonić na policję lub pod numer 112. 

W środę 23. IX planowana jest wizytacja kurialna do spraw budownictwa sakralnego w naszym kościele.

W prasie katolickiej przeczytamy; w „Gościu Niedzielnym” o skandalu, jakiego nie było od czasów stalinowskich – o niewpuszczeniu arcybiskupa na Białoruś.

Dziękujemy rodzinie Państwa Rusinek z Burowa za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 16A, 16 B, 17.

Dziękujemy także parafianom z ul. Długiej 106 za sprzątanie kaplicy
w Szczyglicach, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 26.