XXIX niedziela zwykła

„Naszą pomocą jest Zbawiciel świata” (Ps 121)

Dziś XXII Dzień Papieski, po Mszach św. tradycyjnie zbierana jest ofiara wsparcia, jak słyszeliśmy,
i kontynuowania budowy żywego pomnika Św. Jana Pawła II, to znaczy pomagania w edukacji młodym, biednym ludziom, którzy pragną się uczyć.

Dziś popołudniowe nabożeństwo różańcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej i ufnej modlitwy „naprzykrzania” się Panu Bogu.

-w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego,
-we wtorek, święto św. Łukasza ewangelisty,
-w czwartek uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W piątek koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 1715, z racji III piątku miesiąca, a po niej różaniec.

W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

W poniedziałek, 24. X. o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji pielgrzymów, ostatniej autokarowej pielgrzymki z Burowa do Częstochowy, oraz ich rodzin.

W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna (wyjątkowo, w sprawach pogrzebu, proszę o telefoniczny kontakt).

Rozpoczęło się malowanie kościoła. Po malowaniu montaż radiofonii, nagłośnienia i nowego tabernakulum…i wchodzimy. (Taką mamy przynajmniej nadzieję).

Dziękujemy panom Tomaszowi Kurelusowi i Markowi Macikowi za bezinteresownie pomysłowe
i estetyczne wykonanie przeróbki dotychczasowego ujęcia wody przy kaplicy.

W przyszłą niedzielę przypada niedziela papieskich dzieł misyjnych, którą wspieramy dobrowolnymi ofiarami. Jednak tym razem, ze względu na powtarzającą się kilkakrotnie w tym miesiącu zbieraną ofiarę po Mszach św. tę zbiórkę przeniesiemy na listopad.

Na zewnętrznej tablicy ogłoszeń znajdują się dwa plakaty – jeden dotyczy ostrzeżenia przez policję,
a drugi spotkania młodych archidiecezji krakowskiej.

W „Gościu Niedzielnym” z audio Biblią przeczytamy m.in. o kościelnej funkcji diakona stałego. Kim są diakoni kościelni i dlaczego wybuchła wokół nich gorąca dyskusja. Dostępny jest kolejny numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, a w nim m.in. o uroczystości Wszystkich Świętych, także w legendach, oraz o radosnym świętowaniu Święta Niepodległości, z grą planszową.

Parafianom z ul. Akacjowej 50, 56, 71 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 62, 78, 84. Dziękujemy także parafianom z ul. Na Markus 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 34.