XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020 r.

“Pośród narodów głoście chwałę Pana” (Ps 96)

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny, wspierając swą modlitwą i ofiarą misje.

Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kaplicy albo w domu.

Także dziś po Mszach św. można zabrać do domu, w celu wypełnienia, listy popierające projekt obywatelskiej inicjatywy „Stop LGBT”. Podpisane listy prosimy zwracać do zakrystii, do przyszłej niedzieli.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek Uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa,
-w czwartek św. Jana Pawła II – odpust w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Przyjmowane są wypominki jednorazowe do 31. X. i roczne do końca listopada.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę, z okazji XX Dnia Papieskiego, na fundusz stypendialny dla uczącej się i studiującej młodzieży (1523 zł).

W związku z pendemicznymi ograniczeniami ksiądz arcybiskup udzielił, aż do odwołania, dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. To znaczy, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i święta nakazane nie jest grzechem. Ksiądz arcybiskup wyraża swoją łączność z parafią poprzez modlitwę wyjednującą światu ocalenie. Chciejmy, dla wspólnego dobra, stosować się do wszystkich ograniczeń, także w naszej kaplicy i prosimy nie zajmować miejsc, na których przyklejona jest biało-czerwona taśma. Prosimy także, aby w razie gdy ktoś jest zakażony, nie ukrywać swej choroby i nie przychodzić na Mszę św. narażając wszystkich innych.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” m.in. ciekawa rozmowa o przyjmowaniu komunii św. na rękę, oraz o niepotrzebnym, przesadnym skupianiu się nad formą jej udzielania, która przecież zmieniała się w ciągu wieków, zamiast pomyśleć nad treścią tego, czym ona jest.

Parafianom z Burowa 39, 42, 49 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 51, 53, 54.

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 16 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 14.