XXV niedziela zwykła

18.09.2022 r.

„Pana pochwalcie, On dźwiga biednego” (Ps 113)

Dziś po Mszach św., decyzją arcypasterza, zbierana jest coroczna ofiara na duszpasterstwo młodzieży naszej archidiecezji.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– we wtorek ś.ś. męczenników wietnamskich: Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
-w środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. O godz. 1800 spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła
-w piątek św. o. Pio, prezbitera
-w sobotę o godz. 1000 spotkanie z ministrantami w kaplicy

W przyszłą niedzielę, jak co roku (poza covidem) odbędzie się VIII Krakowski Marsz Dla Życia i Rodziny, który wyruszy z Placu Matejki o godz. 1200 i dotrze ulicami Krakowa na Rynek Główny. Szczegóły programu na plakacie.

Dziękujemy  rodzicom naszej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za udział we wtorkowym spotkaniu. Tych, którzy nie mogli być obecni bardzo proszę o przypomnienie swoim pociechom z kl. VI, VII i VIII, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania, że nasze najbliższe spotkanie wypada w sobotę
1 października.

Z tyłu kaplicy, na półce, znajdują się bezpłatne broszurki edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia poświęcone problematyce i procedurze adopcji oraz kompendium informacji dotyczących kandydatów na rodziców zastępczych.

Przypominamy o organizowanej przez parafialną grupę Caritas zbiórce przyborów szkolnych i plecaków, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci i zachęcamy do włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły na plakacie.

W dostępnej prasie katolickiej przeczytamy m.in., w temacie „Gościa Niedzielnego” z okazji dnia środków społecznego przekazu pytanie retoryczne, „czy środki społecznego przekazu, czy przemocy i dezinformacji?” oraz o potrzebie budowania odporności na fałsz fakenewsów; w miesięczniku „Staś”, dla najmłodszych, do którego dołączony jest plakat, o jesiennych skarbach, oraz różańcowy konkurs i kalendarz w formie bukietu kwiatów dla Matki Bożej (kolorowanka).

Parafianom z ul. Sadowej 4, 17, 33, 37 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 11,15, 17. Dziękujemy także parafianom z ul. Kasztanowej 7 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 3.