XXVIII Niedziela Zwykła

11.10.2020 r.

“Po wieczne czasy zamieszkam u Pana” (Ps 23)

Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
-w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
-w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w tym dniu koronka do Bożego miłosierdzia,
-w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w tym dniu składka przeznaczona jest na cele misyjne.

W dniu dzisiejszym obchodzony jest XX Dzień Papieski. Po Mszach św. zapowiadana wcześniej przykościelna zbiórka pieniędzy na stypendialny fundusz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający, według życzenia św. Jana Pawła II, utalentowaną a biedną, pragnącą się uczyć i studiować młodzież. Wszystkim wspierającym dziękujemy za zaangażowanie i hojność! Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

W najbliższy czwartek o godz. 1730 parafialny zespół „Caritas” zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej ze św. Teresą od Jezusa.

W przyszłą niedzielę, jak co roku, będą prowadzone statystyczne badania praktyk religijnych (dominicantes i communicantes) czyli tak zwane liczenie wiernych przed i po Mszach św. (także u Sióstr Karmelitanek na Podkamyczu).

Także w przyszłą niedzielę, przed lub po Mszy św., będzie można zabrać do domu listę by złożyć na niej swój podpis (albo i pozostałych członków rodziny) pod projektem obywatelskiej inicjatywy „Stop LGBT”.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia zachęca do wspólnej modlitewnej nowenny, od 13.X do 21 X, w intencji ochrony życia od poczęcia. Więcej szczegółów na ulotkach przy wyjściu z kaplicy.

Zbierane są wypominki jednorazowe do 31. X i roczne do końca listopada. Ofiara składana przy tej okazji według ustalonej zasady, jak w latach ubiegłych.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym”, z dodatkiem filmowym na DVD, przeczytamy jak z kajakiem i wiosłem, na otwartym nurcie rzecznym przez Polskę, można wspierać inicjatywę Domu Samotnej Matki.

Parafianom z Burowa 33, 36, 37, 38 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 39, 42, 49.

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 18 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 16.