XXVIII niedziela zwykła

„Nasyć nas, Panie, Twoim miłosierdziem” ( PS.90 )

Dziś na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po południu, o godz. 1600, nabożeństwo różańcowe, a w tygodniu o godz. 1630 i zaraz po nim Msza św. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca.

W najbliższym tygodniu wspominamy:

– w środę bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera, 
– w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w tym dniu koronka do Bożego Miłosierdzia,
– w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

Dziś w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski – po Mszach św. prowadzone są przykościelne zbiórki ofiar wspierających niezamożnych, a utalentowanych uczniów i studentów.

Przyjmowane są wypominki roczne, które zbierane będą do I Niedzieli Adwentu i wypominki jednorazowe, które zbierane są do 1. listopada. Karteczki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kaplicy.

Od minionego poniedziałku siostra Tytusa, nasza zakrystianka jest na zaległym urlopie, który potrwa do przyszłej niedzieli.

Przygotowywane są tymczasowe szlabany wjazdu i wyjazdu na nasz parafialny parking. Jeśli będzie ktoś zainteresowany parkowaniem swych pojazdów w ciągu tygodnia będzie zmuszony pofatygować się do kancelarii parafialnej.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy ciekawy felieton na temat książki, która nie powinna nigdy powstać, a skoro już powstała to dowód jak wielka jest Boża Łaska, nawet pośród ludzkiej nikczemności, podłości i niesprawiedliwości bezdusznego skorumpowanego wymiaru sprawiedliwości potrafi jednak wzbudzić w skrzywdzonym człowieku wnikliwość obserwacji, wspaniałomyślność i dobroć.

Parafianom z ul. Radziwiłłów 46a i Osiedla Parkowego 11, 16 dziękujemy za sprzątanie w naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu troskę o czystość w kaplicy w Balicach i pod wiatą powierzamy parafianom z Osiedla Parkowego 5, 6 i 21.  Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 96, za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach
i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 75.