XXXII Niedziela Zwykła

8. listopada 2020 r.

“Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza” (Ps 63)

Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po południu o godz. 16.00 ostatnie nabożeństwo wypominkowe, z wypominków jednorazowych (omodlimy je w całości).
W związku z obostrzeniami sanitarnymi, w naszej kaplicy może przebywać maksymalnie 10 osób. Ograniczenie to obowiązuje do odwołania.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto),
-we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
-w środę św. Marcina z Tours biskupa,
-w czwartek św. Jozafata biskupa i męczennika,
-w piątek ś.ś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych
  męczenników Polski.

W przyszłą niedzielę IV światowy Dzień Ubogich.

W najbliższą środę Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana będzie o godz. 10.00, w naszej kaplicy. Zapraszamy również na transmisję tej Mszy św. na kanale internetowym naszej parafii. Zachęcamy do wywieszenia narodowych flag czy innych symboli narodowych. W tym dniu rano o godz. 7.30 nie będzie Mszy św.

W najbliższy czwartek coroczne spotkanie budowniczych kościołów u księdza arcybiskupa Jędraszewskiego. Przy okazji bardzo dziękujemy wszystkim składającym ofiarę na budowę naszego kościoła, dzięki którym zadłużenie u naszego wykonawcy, z marca bieżącego roku, ze 120.000 zł zmniejszyło się do 10.000 zł. Niech Bóg wszystkim błogosławi i ochrania przed nieszczęściami.

Wojewoda Małopolski prosi o pomoc lekarzy, pielęgniarki, ratowników i opiekunów medycznych, salowych, pracowników obsługi technicznej, techników elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

Wśród wielu propozycji transmitowanych w mediach Mszy św. w niedziele, zachęcamy też do uczestniczenia we Mszy św. dla rodzin i dzieci nadawanej z kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie o 10.30 na kanale Polsatu.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o kolejnym uniwersytecie w Holandii, któremu odebrano przymiotnik katolicki ze względu na sprzeniewierzanie się wobec katolickiego nauczania, dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o przysłowiowe srebrniki prowadzące do układu wielu zależności (KUL w Lublinie).

Parafianom z Burowa 66, 70, 121 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 73, 74, 94.

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 6 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 4.