XXXII niedziela zwykła

6.11.2022 r.

„Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga” (Ps 17)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania, chwila na adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.

– w środę rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej,
– w czwartek św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła,
– w piątek św. Marcina z Tours biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. okolicznościowa w tym dniu, w intencji naszej Ojczyzny i Narodu o godz. 1000. Zaraz po Mszy św. krótkie przedstawienie patriotyczne przygotowane przez naszą młodzież z KSM-u. Natomiast o godz. 1130 zapraszamy na kolejny Balicki Bieg Niepodległości (szczegóły na plakacie). Zachęcamy także, aby z okazji Święta Niepodległości wywiesić flagę narodową.

Tego dnia nasz arcybiskup na podstawie prawa kanonicznego udziela w całej archidiecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

– w sobotę wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierana będzie, zapowiedziana wcześniej w październiku, ofiara solidarności z Kościołem misyjnym i prześladowanym. Kościół, czyli wszyscy ochrzczeni, mają pełnić w świecie ewangelizacyjną misję Chrystusa.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na budownictwo sakralne (2903 zł), a przede wszystkim za wsparcie Rodziny ś.p. druha Andrzeja (12 777 zł).

Od najbliższego tygodnia wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. w dni powszednie to znaczy:

poniedziałek, środa, piątek o godz. 730
wtorek, czwartek, sobota o godz. 1800

Wypominki jednorazowe omadlamy w naszej kaplicy codziennie przed Mszą św., zamiennie dwie części, (oprócz niedzieli) do 8. XI włącznie; wypominki roczne zbierane są do niedzieli 27.XI.

Zakończone prace malarskie w naszym nowym kościele pozwalają rozpocząć bardzo ważne prace nagłośnienia kościoła, a te rozpoczną się 18.XI i, jak twierdzą monterzy, potrwają kilka dni gdyż wszystko zostało wcześniej przygotowane (ale to się okaże dopiero w konkrecie).

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o przeżywaniu żałoby (instrukcja obsługi), a także o nowym swoim filmie „Prorok” opowiada jego reżyser; w najnowszym miesięczniku WPiS w drogowskazach wiary o dwóch wymiarach życia ludzkiego i życia Kościoła.

Parafianom z ul. Akacjowej 98, 100, 102 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 55 i Jałowcowej 8, 11.

Dziękujemy także parafianom z ul. Sportowej 22 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 18.