XXXIII niedziela zwykła

13.11.2022 r.

„Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie” (Ps 98)

– w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
– w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie Mszy św. odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akty poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (można zyskać odpust zupełny).

W czwartek parafialna grupa Caritas zaprasza na wspólną modlitwę różańcową o godz.1730.

W najbliższy III piątek miesiąca o godz. 1730 koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Ofiara zbierana po Mszy św. przeznaczona zostanie na misje i wymienione wcześniej cele.

Wypominki roczne przyjmowane są do 27. XI włącznie, tj. do pierwszej niedzieli Adwentu.

W tym tygodniu zapraszamy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na rozmowy katechetyczne I semestru; w poniedziałek o godz. 1300 – część kl. VI; o godz. 1400 część kl. VIII a, godz. 1500 część kl. VIII a i kl. VIII b; we wtorek o godz. 1500 kl. VII i część kl. VI. Prosimy Rodziców o umożliwienie młodzieży przyjścia na te krótkie spotkania po lekcjach (jeśli nie zaistnieją jakieś przeszkody).

W „Gościu Niedzielnym” z ostatnią już płytą z serii Biblia Audio, w części krakowskiej, m.in. o tym jak dzieło pomocy Ojca Pio pomaga bezdomnym w powrocie do normalnego życia (prawdziwa wzruszająca historia).

Parafianom z ul. Akacjowej 55 i Jałowcowej 8, 11 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Radziwiłłów 12, 16, 20.

Dziękujemy także parafianom z ul. Sportowej 18 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 13.