XXXIII Niedziela Zwykła

15.11.2020 r.

“Szczęśliwy człowiek, który służy Panu” (Ps 128)

W najbliższym tygodniu wspominamy:

-we wtorek św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,
-w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
-w piątek św. Rafała Kalinowskiego prezbitera. W tym dniu popołudniowa koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 1730 i wieczorna Msza św.,
-w sobotę ofiarowanie NMP.

W przyszłą niedzielę, ostatnia 34. niedziela zwykła w roku liturgicznym, czyli Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówienie aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu (można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

W najbliższy czwartek 19. listopada o godz. 1730, Parafialne Koło Caritas zaprasza na wspólną modlitwę różańcową.

Roczne wypominki przyjmowane będą do najbliższej niedzieli, a omadlane od pierwszej niedzieli Adwentu to znaczy od 29. XI. br.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnej konferencji naukowej z cyklu „Podwawelskie spory o kształt wiary” przygotowanej przez księdza Profesora Damiana Wąska wspólnie z innymi ludźmi nauki z różnych uczelni. Tematem wiodącym będą wybrane kontrowersje w dialogu teologii z naukami. Program tej konferencji znajduje się na tablicy ogłoszeń przy kaplicy oraz w “Aktualnościach”. Gwarantowane interesujące tematy, choćby ze względu na różnorodne prezentacje prelegentów różnych polskich uczelni. Polecamy.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niezielnym” polecamy ciekawy wywiad z księdzem Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jak portale starały się zrozumieć motywacje i gniew ostatnich protestów w Polsce, jednak już nie były takie łaskawe, by zrozumieć tych, którzy bronili kościołów i modlących się w nich ludzi – a byłoby to przynajmniej intelektualnie uczciwe.

Parafianom z Burowa 73, 74, 94 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa  78, 80, 81.

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. Celakówny 11.

Zapowiedzi przedślubne 12/2020
Bartłomiej, Janusz Rokosz. zam. w Krakowie
Justyna, Alicja Nowak, zam. w Burowie