XXXIII niedziela zwykła

14.11.2021 r.

„Strzeż mnie, mój Boże, Tobie zaufałem” (Ps 16)

W dniu dzisiejszym przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. zbierana będzie, przez grupę Caritas w naszej parafii, ofiara na organizację i wydarzenia Światowych Dni Ubogich w Krakowie. Szczegóły na stronie internetowej: http:/sdu.malopolska.pl/

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w środę św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy
-w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Również tego dnia, parafialna grupa Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1730.
-w piątek, z racji III piątku miesiąca, o godz. 1730 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wieczorna i spotkanie z sympatykami Radia Maryja i Telewizji TRWAM,
-w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszłą, ostatnią niedzielę zwykłą starego roku liturgicznego tradycyjna uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto KSM-u. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Po Mszy św. można jeszcze nabyć książki księdza profesora Dariusza Oko, który w Święto Niepodległości, w ubiegły czwartek, celebrował u nas Mszę św. i wygłosił okolicznościowe kazanie.

W najbliższą sobotę w parafii w Liszkach odbędzie się błogosławienie nowych lektorów do posługi Słowa Bożego, w naszym dekanacie, (z naszej parafii mamy trzech kandydatów). Dziękujemy im i ich rodzicom za wyrażenie zgody na posługę przy ołtarzu.

Od 12 XI można oglądać w polskich kinach poruszający polski film fabularny p.t. „Nędzarz i madame”. Mówi się, że to polski Franciszek, a przecież opowiada o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, które dokonały w nim tak głębokich przewartościowań, że doprowadziły do narodzin „Brata Alberta”. Warto poznać tę niezwykła postać i wartościowo spędzić czas.

Parafialny zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy przekazali skarpety (łącznie 60 par) w ramach akcji „Skarpet para – dobro wyzwala”.

Zachęcamy do lektury materiałów edukacyjnych Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka prezentujących umacniające świadectwa prawdziwych historii rodzin, które pomimo obiektywnych trudności realizują ewangeliczny zamysł Boży o małżeństwie i rodzinie.

Wypominki roczne przyjmowane są do 28.XI włącznie.

Sołtys i Rada Sołecka Szczyglic informują, że dla dzieci urodzonych w latach 2013-2019 zameldowanych w Szczyglicach zostaną przygotowane paczki mikołajowe. Dzieci można zgłaszać w dniach 18 i 19. listopada w godzinach 1700 – 2000 pod numerem telefonu 662-597-378. 

W „Gościu Niedzielnym” m.in. dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika oraz o tym, które z państw europejskich nie stosują się do wyroków TSUE; zaś w aktualnym miesięczniku WPiS krótka, ale bardzo ważna wypowiedź prof. Stanisława Grygiela o apostazji od Areopagu i od Golgoty

Parafianom z ul. Szkolnej 23 i 25 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Szkolnej 34, 35, 37.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 65 B, za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 65 A.