IX Niedziela zwykła 2024

IX Niedziela zwykła

2.06.2024 r.

„Śpiewajcie Bogu, naszemu Obrońcy” Ps (81)

Dziś na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim ok. godz. 1745 Msza św.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek wspominamy ś.ś. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

W czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 1730 i Msza św. zbiorowa. W tym dniu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. dla wszystkich słodka niespodzianka.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem I. piątek miesiąca i okazja do spowiedzi w Balicach od godz. 1630 do 1730 i nabożeństwo z Mszą św., zaś w Szczyglicach, z racji odpustowej uroczystości okazja do spowiedzi o godz. 1830. Odpustową Mszę św., z kazaniem, o godz. 1900 odprawi ks. Krzysztof Korba. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Dziękujemy za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała przede wszystkim zaangażowanym parafianom z Burowa, Szczyglic, Balic i przedstawicielom rady parafialnej i KSM-u, naszym druhom z OSP Balice, siostrom Karmelitankom, służbie liturgicznej ołtarza, dzieciom komunijnym i najmłodszym także tym sypiącym kwiaty.

W minioną środę na spotkaniu z architektem kościoła i wykonawcą tynkowania podjęto decyzję o przesunięciu terminu wykonania tej pracy z lipca na wrzesień b.r. Wtedy temperatury są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla trwałości tynku. Będziemy starali się także przy okazji malowania tynku kościoła pomalować w tym samym kolorze dom parafialny, jako jedną całość. Być może w tym czasie uda się uporządkować i powiększyć plac parkingowy.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę przeznaczoną na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i na zakończenie Kongresu Eucharystycznego (3950 zł), która w całości została wpłacona na konto kurii.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” bardzo ciekawy i ważny na czasie felieton p. Ewy Czaczkowskiej o tym, że bezstronność światopoglądowa państwa, o której mówi konstytucja RP, to nie to samo co neutralność światopoglądowa.

W trosce o ochronę seniorów przed oszustami komisariat policji w Zabierzowie wydał komunikat, który znajduje się w gablocie na zewnątrz kościoła. Warto się zapoznać z jego treścią.

Kancelaria parafialna od najbliższego czwartku, aż do odwołania będzie nieczynna (nagłe sprawy związane zwłaszcza z pogrzebem proszę załatwiać z księdzem po Mszy św. w zakrystii). Zapowiedzi przedślubne są do odebrania w zakrystii kościoła.

Dziękujemy parafianom z ul Sportowej 2 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 8.

Zapowiedzi przedślubne 12/24
Kamil, Jan Faliszek zam. w Burowie
Justyna, Anna Sobczyk zam. w Krakowie