Uroczystość Najświętszej Trójcy 2024 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26.05.2024 r.

„Szczęśliwy naród wybrany przez Pana” Ps (33)

Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
– w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; niedzielny porządek Mszy św., a składka przeznaczona do kurii na budownictwo sakralne. Po Mszy św. o godz. 11.30 tradycyjną trasą procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech Ołtarzy, zakończenie przy ostatnim ołtarzu. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie procesji będzie śpiewana Litania do Matki Bożej, dlatego w tym dniu nie będzie już popołudniowej majówki, a kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
– w piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych
– w najbliższą sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika. W tym dniu wyjątkowo przed południem od godz. 800 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. O godz. 1730 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy radom sołeckim Burowa, Szczyglic i Balic oraz osobom współpracującym z nimi za podjęcie się przygotowania ołtarzy na Boże Ciało. Także wszystkich parafian prosimy o symboliczne udekorowanie religijnymi emblematami swoich domostw z racji święta Bożego Biała i Oktawy, zwłaszcza na tradycyjnej trasie procesji, czyli z kościoła do centrum Balic. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, także komunijne, oraz młodzież w okolicznościowych strojach i dorosłych (niosących religijne figury i obrazy). Prosimy też, jak zwykle, naszych druhów z OSP Balice aby czuwali nad bezpieczeństwem uczestniczących w procesji.

Próba sypania kwiatków we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Pielgrzymka rodzin dzieci utraconych do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w najbliższą sobotę, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 1200. Szczegóły na plakacie.

Nastąpiła zmiana dystrybucji L’Osservatore Romano z wersji papierowej na cyfrową.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i na zakończenie Kongresu Eucharystycznego.

Bardzo proszę aby parafialne sprawy kancelaryjne, jeśli ktoś ma do załatwienia – załatwić jeśli to możliwe w tym tygodniu gdyż przez pierwsze trzy tygodnie czerwca kancelaria parafialna będzie nieczynna (jedynie sprawy pogrzebowe będzie można załatwić w zakrystii kościoła po Mszach św. z księdzem który będzie mnie zastępował).

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. wywiad z ks. Pawłem Ptasznikiem na temat sposobu przekazywania wartości nauczania św. Jana Pawła II pokoleniom, które go nie pamiętają; w „Małym Gościu”, z dodatkiem wyjątkowej dekoracji do wykorzystania na Boże Ciało, przeczytamy także o super szybkich i zdolnych napastnikach reprezentacji Francji

Dziękujemy parafianom z ul Sportowej 18 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 2