X Niedziela zwykła 2024 r.

X Niedziela zwykła

9.04.2024 r.

„Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia” (Ps 130)

Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim ok. godz. 1745 Msza św.

 W najbliższym tygodniu wspominamy:
– we wtorek św. Barnaby apostoła,
– w czwartek św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę zakończenie diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach sługi Bożego męczennika za wiarę, księdza Michała Rapacza.

Kancelaria parafialna aż do odwołania będzie nieczynna (nagłe sprawy związane zwłaszcza z pogrzebem proszę załatwiać z księdzem po Mszy św. w zakrystii). Zapowiedzi przedślubne są do odebrania w zakrystii kościoła.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, które są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach; jest także kolejny numer „Historii Kościoła”, a w nim o tym, czy święty  Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 7.