XI niedziela zwykła 2024 r.

XI niedziela zwykła

16.06.2024 r.

„Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże” Ps (92)

Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim ok. godz. 1745 Msza św.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego zakonnika,
– w piątek św. Alojzego Gonzagi zakonnika. Jest to trzeci piątek miesiąca, więc koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie połączona z litanią do Serca Bożego.

Przed południem Msze św. na zakończenie roku szkolnego dla klas IV – VIII o godz. 800 oraz dla klas I – III o godz. 930. Okazja do spowiedzi św. w ciągu tygodnia przed nabożeństwem czerwcowym o godz. 1700.

Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom rozpoczynającym wakacje życzymy bezpiecznego i udanego odpoczynku i niezapominania o Bogu.

Kancelaria parafialna jest nieczynna aż do odwołania. Przepraszamy. W wyjątkowo ważnych sprawach proszę zwracać się o pomoc do księdza po Mszy św.

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o Marszu dla Życia i Rodziny będącym okazją do dawania publicznego świadectwa otwarcia na rodzinę; natomiast w „Małym Gościu” znajdziemy terminarz turnieju Euro 2024 i plakat z reprezentacją Polski; jest także wakacyjny miesięcznik dla najmłodszych „Staś”, a w nim m.in. gra planszowa i vademecum piłki nożnej. Zachęcamy też do zapoznania się z dostępnymi numerami miesięcznika WPiS „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 7 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 9.