XIII niedziela zwykła 2024 r.

XIII niedziela zwykła

30.06.2024 r.

„Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś” Ps (30)

Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych, o godz. 1600.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Ottona biskupa,
– w środę św. Tomasza apostoła,
 – w piątek  św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę,
– w sobotę błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę

W czwartek o godz. 1730 nabożeństwo do Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa

W piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi św.; w Szczyglicach od godz. 1630 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1700 do 1800 i Msza św. z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, z różańcem, o godz. 1730.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Tegoroczne tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów w naszej parafii, z okazji św. Krzysztofa, odbędzie się w niedzielę, 28. VII po Mszach świętych, a zbierana przy tej okazji tradycyjna ofiara przeznaczona jest na pomoc MIVA Polska – czyli wspieranie misjonarzy w zdobywaniu środków transportu.

Od poniedziałku wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św.:

poniedziałek, środa, piątek o godz. 730
wtorek, czwartek, sobota o godz. 1800

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do odwiedzenia w Krakowie, ul. Śniadeckich 15, wystawy multimedialnej poświęconej Kaplicy Sykstyńskiej. Przy wyjściu z kościoła znajdują się vouchery umożliwiające zakup biletów w atrakcyjnej cenie.

Dziękujemy księdzu Michałowi, neoprezbiterowi, za Jego tygodniową posługę i zastępstwo w naszej parafii i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa. Od jutra posługę w naszej parafii będzie pełnił także neoprezbiter, ksiądz Marek.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” m.in. poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa oraz o katolikach w Kazachstanie i najstarszym miejscu pielgrzymkowym Słowacji.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 13.