XIV niedziela zwykła 2024 r.

7.07.2024 r.

„Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” Ps (123)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

– w poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera,
– w czwartek św. Benedykta opata, patrona Europy,
– w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
– w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W najbliższy, drugi, czwartek miesiąca półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, przed Mszą św. o godz. 1730.

Dziękujemy księdzu Markowi, neoprezbiterowi, za Jego tygodniową posługę i zastępstwo w naszej parafii i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa. Od dzisiaj posługę w naszej parafii pełni także neoprezbiter, ksiądz Szymon.

Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie informuje o rozpoczynającej się rekrutacji dla młodych mężczyzn chcących wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Terminy rekrutacji i szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Dzisiaj po Mszach św. w dolnej części kościoła można dopełnić formalności w związku z wyjazdem dzieci na obóz wakacyjny ze Stowarzyszeniem „Kuźnia”.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” m.in. kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem, polecamy też kolejny odcinek cyklu wakacyjnego – o sanktuarium w Einsiedeln położonym w szwajcarskich Alpach

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 13 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 22.