XV niedziela zwykła 2024 r.

XV niedziela zwykła

14.07.2024 r.

„Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie” Ps (85)

– w poniedziałek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
– we wtorek NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej),
– w czwartek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

W piątek, jako trzeci piątek miesiąca, koronka do Bożego Miłosierdzia z adoracją o godz. 1730 i Msza św. wieczorna.

Dziękujemy księdzu Szymonowi za jego posługę w naszej parafii i zastępstwo, które okazało się najdłuższym z tych trzech minionych.

Błogosławienie samochodów i ich właścicieli będzie w niedzielę 28. VII po Mszach św., na parkingu.

W prasie katolickiej przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o Bożych żebrakach, czyli jałmużnikach biskupich (ich cel i zadania), a w miesięczniku WPiS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka) felieton księdza profesora Waldemara Chrostowskiego p.t. „Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż”.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 22 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 30.