XVI niedziela zwykła 2024 r.

XVI niedziela zwykła

21.07.2024 r.

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.” Ps (23)

– w poniedziałek święto Marii Magdaleny,
– we wtorek święto św. Brygidy,
– w środę św. Kingi dziewicy,
– w czwartek święto św. Jakuba apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących,
– w piątek świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Błogosławienie pojazdów i kierowców w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Po długich, przeszło siedmiu latach nieobecności w Polsce, w przyszłą niedzielę odwiedzi naszą parafię, zawsze w niej mile widziany, ksiądz misjonarz Kazimierz Bukowiec, od prawie 40. lat pracujący na Madagaskarze. W ramach kazania przypomni nam o specyfice swojej pracy, a po Mszy św. będzie można przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę na jego misje.

Po raz kolejny parafialne dożynki, czyli święto dziękczynienia Bogu i ludziom za zebrane plony i chleb – pokarm codzienny, odbędą się w niedzielę 11. VIII o godz. 15 00, tym razem w Balicach. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele, a potem uroczyste przejście ze śpiewem na plac „na stawie”, przy sklepie.

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o stosowanych od lat przez „Gazetę Wyborczą” metodach walki lekcjami religii w szkole; w sierpniowym miesięczniku dla najmłodszych, „Staś”, z grą planszową, przypomnienie najważniejszych świąt Pańskich i Maryjnych przypadających w tym miesiącu, a także o powstawaniu chleba i jego drodze z pola na stół rodziny.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 30 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 34.

13/24 Kamil Idzik i Gertruda Józefczyk, zam. Morawica
14/24 Andrzej Borcz i Bernadetta Kowalska, zam. Balice