XX niedziela zwykła 2024 r.

XX niedziela zwykła

18.08.2024 r.

„Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” Ps (34)

– we wtorek  św. Bernarda opata i doktora Kościoła,
– w środę św. Piusa X, papieża,
– w czwartek NMP Królowej,
– w sobotę święto św. Bartłomieja apostoła, odpust w Morawicy, w tym dniu o godz. 1130 sprawowana tam będzie suma odpustowa.

Dziękujemy za złożoną w święto Wniebowzięcia NMP ofiarę wsparcia chrześcijan z Betlejem (4400 zł).

Dziękujemy księdzu Maciejowi Wilczek, dożynkowemu celebransowi i kaznodziei za wygłoszone Słowo Boże oraz wszystkim, którzy podczas Mszy św. dożynkowej złożyli ofiarę.

Ze względu na trwające prace przy parkingu dojście do kancelarii parafialnej odbywa się główną bramką domu parafialnego. Z przyczyn obiektywnych te prace spowolniły, ale są kontynuowane.

Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Kuźnia” zaprasza dzieci na zwiedzanie podziemi krakowskiego Rynku we wtorek 27. sierpnia. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej „Kuźni”.

W „Gościu Niedzielnym” krótka notatka m.in. o tym, że w centrum Teheranu w Islamskiej Republice Iranu zawisł baner z reprodukcją dzieła Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Dlaczego akurat w kraju muzułmańskim postarali się o to muzułmanie???; jest także ciekawy wywiad z krajowym kapelanem sportowców i zakazie odprawiania Mszy św. dla olimpijczyków, podczas trwania olimpiady.

Dziękujemy parafianom z ul. Celakówny 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej11.