XXI niedziela zwykła 2024 r.

XXI niedziela zwykła

25.08.2024 r.

„Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” Ps (34)

– w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej i odnowienie Aktu
 zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej,
– we wtorek św. Moniki,
– w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Rozpoczęcie roku szkolnego Mszą św. w naszej parafii 2. IX. o godz. 800 dla klas IV–VIII, oraz o godz. 900 dla klas I–III.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają i wspierają swoimi ofiarami w ostatnią niedzielę miesiąca troskę o utrzymanie czystości w kościele i zakup kwiatów.

W „Gościu Niedzielnym” felieton pani Ewy Czaczkowskiej dedykowany wszystkim tym, którzy tylko potrafią narzekać na współczesnych młodych, a którzy są tacy sami jak my w przeszłości (poszukujący prawdy i prawdziwych wartości i tak samo pogubionych w morzu zakłamania i antywartości). Co
w takim razie robić?; jest także dla najmłodszych miesięcznik „Staś” zatytułowany „Wracamy do przedszkola i szkoły”, a w nim dużo kolorowych niespodzianek, opowiadań, rysunków i zagadek na naszą spostrzegawczość.

Dziękujemy parafianom z ul. Kasztanowej 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Na Markus 5.