XXII niedziela zwykła 2024 r.

1.09.2024 r.

„Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie” Ps (15)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro rozpoczęcie, w Imię Boże, nowego roku szkolnego Mszą św. w kościele, o godz. 800 dla klas od IV do VIII, oraz o godz. 900 dla klas od I do III. Niech Dobry Bóg otworzy podwoje swoich łask, tak aby napełniły uczących się i nauczycieli mądrością, miłością i świętością. Zachęcamy do udziału we Mszy św., w miarę możliwości, także Rodziców, opiekunów dzieci, zwłaszcza najmłodszych, aby swoją obecnością dodać im otuchy, zmotywować, nie do końca przekonanych, o potrzebie szkolnej i religijnej edukacji.

W najbliższym tygodniu wspominamy, we wtorek, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 1730 nabożeństwo do Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa.

W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi św., także na rozpoczęcie nowego roku szkolnego; w Szczyglicach od godz. 1630 i zaraz po niej Msza św.,
a w Balicach od godz. 1700 do 1800. Prosimy o zachęcenie dzieci do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., najlepiej własnym przykładem.

W sobotę spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem, w domu parafialnym: kl. VI o godz. 900; kl. VII o godz. 930; kl. VIII o godz. 1000.

W sobotę po południu, o godz. 1730, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem i Msza św. niedzielna, na którą zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. oraz ich Rodziców.

W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia NMP oraz błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

Także w przyszłą niedzielę pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z okazji zbliżającego się Dnia Modlitwy w intencji Młodzieży, w niedzielę 22. IX, po Mszach św. w tym dniu zbierana będzie ofiara na dekanalne i parafialne duszpasterstwo młodzieży jako wyraz troski i młodego pokolenia na wartościach i przezywaniu życia w zgodzie z Ewangelią.

Tematem „Gościa Niedzielnego” są zmiany w szkole czekające na uczniów, nauczycieli, rodziców i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz temat duchowości i wiary, jak się odnaleźć, jako wierzący i zostać w Kościele Kościołem, w świecie upadających i skompromitowanych autorytetów, także wśród duchownych, nie tylko jako grzeszących jednostek. Ale grzesznych struktur. Dla starszych dzieci dostępny jest wrześniowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z naklejkami – symbolami chrześcijaństwa oraz o służbie w Secret Service – najlepsi z najlepszych, a także o najmłodszym piłkarzu w historii Euro (Yamalomania). Za tydzień najnowsze wydanie dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – magazyn popularno-naukowy.

Słowo Konferencji Episkopatu Polski z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025

Dziękujemy parafianom z ul. Na Markus 5 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Na Markus 4.