XXIII niedziela zwykła 2024 r.

XXIII niedziela zwykła

8.09.2024 r.

„Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego” Ps (146)

Dziś przypada święto Narodzenia NMP – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

– w piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak co roku Ojcowie Cystersi zapraszają w niedzielę 15. IX na odpustową Mszę św. w Mogile, o godz. 1100. Zaś szczegółowy program związany z rozpoczęciem
i zakończeniem odpustowych nabożeństw w Mogile znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej rozpoczyna się w Kościele tradycyjny XVI Tydzień Modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży będące wyznaniem wiary uczniów i rodziców. Polecajmy modlitwom wszystkich rodziców, wychowawców i nauczycieli.

W najbliższy czwartek o godz. 1730 chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, w ciszy.

Trwają zapisy do szkoły języka angielskiego BEST FRIEND w Zabierzowie, od poniedziałku do piątku w godz. 1600 do 2000.

W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, że doszliśmy do absurdalnego stanu, w którym z dyskusji o aborcji medycyna została definitywnie wyproszona.

Dziękujemy parafianom z ul. Na Markus 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. R. Celakówny 4.