XXIV niedziela zwykła 2024 r.

15.09.2024 r.

„W krainie życia będę widział Boga” Ps (116a)

– w poniedziałek ś.ś. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
– w środę święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski i KSMu.
– w piętek ś.ś. męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera oraz Pawła Chong Hasana i Towarzyszy, w tym dniu koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 1730,
– w sobotę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbierana, przez młodzież, ofiara wsparcia na dekanalne i parafialne duszpasterstwo młodzieży, pomagające wzrastać i przeżywać swą młodość z wartościami ewangelicznymi.

Spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza i kandydatów w sobotę o godz. 1000 w domu parafialnym.

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek 24 IX po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 1820, w kościele.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w najbliższy czwartek o godz. 1730.

Dziękujemy naszym druhom z OSP Balice za okazaną pomoc przy przestawianiu i ustawianiu ławek w kościele w czasie generalnego sprzątania i konserwacji, przed zimą, posadzki w kościele.

Duchowi synowie św. Franciszka, Ojcowie Franciszkanie, przy ul. Ojcowskiej 1 (Kraków-Bronowice, Pasternik), zapraszają na jubileuszowo-odpustowe obchody 800-lecia stygmatyzacji serafickiego Ojca Franciszka oraz 45.lecia pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Polsce. Program obchodów na plakacie.

W aktualnym „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, że sprzeciw wobec obecności w przestrzeni publicznej religii chrześcijańskiej, jej praktyk i symboli to wcale nie nadążanie za nowoczesną Europą. To tylko znak nielicznej krzykliwej grupy antychrześcijańskich obsesjonatów i laickich ideologów. Nawet Wielka Izba
w Strasburgu stwierdziła, że krzyż jest symbolem biernym, a jego obecność w szkołach nie narusza prawa do wolności i nie jest elementem indoktrynacji (2011 r.).

Dziękujemy parafianom z ul. Rozalii Celakówny 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 13.