XXIX niedziela zwykła 2024 r.

20.10.2024 r.

„Okaż swą łaskę ufającym Tobie” Ps (33)

Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się światowy Tydzień Misyjny, a składka przeznaczona jest na dzieła misyjne.

W najbliższym tygodniu, we wtorek, wspominamy uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa małopolskiego.

W przyszłą niedzielę rocznica uroczystości konsekracji i poświęcenia kościoła własnego (nasz kościół nie jest jeszcze konsekrowany).

W najbliższą sobotę spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VI o godz. 900, kl. VII o godz. 930 i kl. VIII o godz. 1000. Spotkanie z ministrantami  lektorami i kandydatami na ministrantów o godz. 1030 w domu  parafialnym.

Zapraszamy chętnych do parafialnego duszpasterstwa młodzieży KSM-u, spotkania odbywają się w czwartki o godz. 1800.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę dla stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, (zebrano 2374 zł 91 gr), a naszej młodzieży z KSM-u dziękujemy za zbieranie tych ofiar oraz  liczenie wiernych do statystki dominicantes i communicantes.

W dniach od 13. do 15. listopada b.r. odbędzie się w Krakowie III Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny z udziałem znamienitych prelegentów z zagranicy. Zainteresowanych zachęcamy do udziału. Wszelkie informacje organizacyjne i rejestracja na stronie www.kongresrodzin.pl oraz na plakacie, gdzie dostępny jest także kod QR.

Zachęcamy do oglądnięcia w kinach, od 25. Października, filmowej adaptacji powieści Quo Vadis w formule animacji. Ta międzynarodowa produkcja przygotowana została z myślą o wielopokoleniowym odbiorcy (od 10. letnich wnuków do starszych dziadków).

W prasie katolickiej w „Gościu Niedzielnym” na przedostatniej stronie ciekawy felieton historyka, Marka Jurka, zatytułowany „Wypominki RP 2024”; w listopadowym miesięczniku dla najmłodszych „Staś” o najważniejszych świętach, patriotycznych wydarzeniach i symbolach, a także o pięknej polskiej jesieni.

Dziękujemy parafianom z ul. Kwiatowej 11 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Jurajskiej 28.