XXV niedziela zwykła 2024 r.

XXV niedziela zwykła

22.09.2024 r.

„Bóg podtrzymuje całe moje życie” Ps (54)

– w poniedziałek św. o. Pio prezbitera,
– w piątek św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
– w sobotę św. Wacława męczennika. Jest to także dzień diecezjalnej pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,

W przyszłą niedzielę święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Dziś po Mszach św. w kościołach naszej archidiecezji krakowskiej zbierana jest, przez członków parafialnego Caritasu, ofiara pomocy i wsparcia dla powodzian, która zostanie im przekazana za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej. W naszej parafii ofiary na ten cel będą zbierane także w przyszłą niedzielę.

We wtorek po Mszy św. wieczornej ok godz. 1820, spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, wspólne dla klas VI, VII i VIII.

W środę o godz. 1800 spotkanie z kręgiem domowego kościoła.

W sobotę spotkanie w domu parafialnym z kandydatami przygotowującymi się do bierzmowania; kl. VI o godz. 900; kl. VII o godz. 930 i kl. VIII o godz. 1000.

Sołtys i Rada Sołecka Szczyglic organizują dniu 28 września 2024 r. wycieczkę do Biecza i Binarowej. Zgłoszenia, do wtorku włącznie, przyjmuje Pani Barbara Sendor – tel. (12) 285-61-48.

Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Pamiętajmy o wsparciu naszej troski o czystość w naszym kościele i kwiaty.

W prasie katolickiej – w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o stanowisku Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie księdza Michała Olszewskiego, które przedstawia rzecznik prowincji polskiej ks. Włodzimierz Płatek; dostępny jest także październikowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”, a w nim m.in. oprócz gry planszowej i cudownych kolorowanek o tajemnicach różańcowych.

Dziękujemy parafianom z ul. Kasztanowej 13 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 7.