XXVI niedziela zwykła 2024 r.

29.09.2024 r.

„Nakazy Pana są radością serca” Ps (19)

Dzisiaj święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

– w poniedziałek  św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła,
– we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
– w środę ś.ś. aniołów stróżów,
– w piątek św. Franciszka z Asyżu,
– w sobotę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.

Dziś po Mszach św. zbierana jest dodatkowo ofiara na powodzian. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu po Mszach św. wsparli poszkodowanych w czasie powodzi swoimi ofiarami (zebrano 13 020 zł). Dziękujemy także za pomoc rzeczową, a naszym druhom z OSP oraz parafialnemu zespołowi Caritas, za organizację tej pomocy.

Także dziś swoją troską wspieramy utrzymanie kościoła w czystości i zakup kwiatów.

Od wtorku rozpoczynamy codzienne nabożeństwa różańcowe (październikowe); w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św. wieczorna, a w niedzielę o godz. 1600. Za wspólnotowe odmówienie cząstki różańca, czy to w kościele czy w rodzinie można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy dzieci szkolne do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele według proponowanego porządku, który można i trzeba dostosować do swoich możliwości (czasowych i zdrowotnych); proponujemy w poniedziałek kl. I i II; we wtorek kl. III i IV; w środę kl. V i VI, w czwartek kl. VII i VIII; w piątek starsza młodzież, a w sobotę czy w niedzielę wszyscy ci, którym z różnych powodów nie udało się uczestniczyć w nabożeństwie w ciągu tygodnia.

W najbliższy czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny razem z różańcem, o godz. 1730 i Msza św.

Wyjątkowo w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi św. w Szczyglicach od godz. 1600 i Msza św. a w Balicach od godz. 1630 do 1730 i nabożeństwo różańcowe i Msza św.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem o godz. 1730.

Od przyszłej niedzieli będzie można zabierać ze sobą kartki na wypominki roczne i jednorazowe.

Dziękujemy opiekunom domu sołeckiego w Burowie za jego bezpłatne udostępnienie na piątkowe rejonowe spotkanie  Domowego Kościoła.

Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania z kl.VI, VII i VIII za wtorkową obecność na spotkaniu w kościele. Pomagajmy im w obecności na spotkaniach comiesięcznych w ostatnie soboty miesiąca.

W „Gościu Niedzielnym” m.in., oprócz wciąż aktualnego tematu śmiercionośnego żywiołu wielkiej powodzi, poznanie najnowszego stanowiska Watykańskiej Dykasterii Nauki i Wiary w sprawie Medjugorie – popularnego miejsca pielgrzymkowego do Królowej Pokoju; w październikowym „Małym Gościu” dla starszych dzieci m.in. „Sądy z sondy” – wypowiedzi znanych osób z życia publicznego na temat lekcji religii w szkole oraz o katechetach; w miesięczniku WPiS  „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” m.in. w dziale „Opinie” przeczytamy o pięciomiesięcznym wykluczeniu sportowca z Serbii, aktualnego wicemistrza świata, za to, że na tegorocznych igrzyskach w Paryżu wykonał znak krzyża.

Dziękujemy parafianom z ul. Kasztanowej 7 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 29.